Işlemcimi Değiştirdim Bios Güncel Ama Secure Bot Açık Oldugu Icın Biosa Giremiyorum

emirhandemir52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle selamlar işlemcimi bugun değiştirdim ve bios en güncel sürümüne yaptım 1600 af den 5600 e geçtim msı b450 pro vdh max anakart biosa giriyorr ama görüntü yok klavye mouse kullanıalbiliyor ne yapmam gerek tüm yoları denedım ama bir türlü secure botu kapatamıyorum görüntü alamıyorum diğer işlemcimi takınca secure bot kapalı oluyor otomatık bir şekilde acil yardım edin
bios.png

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
Şu şekilde yapabilirsin;
1) Windows "Ayarlar"->"Windows Update"->"Kurtarma"->Gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)Karşımıza gelen ekrandan "Sorun Gider">"Gelişmiş Seçenekler">“UEFI donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)Karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(Bios'u seçin) ya da direkt Bios açılır. Bios'tan "Security" Sekmesi> "Secure Boot". Disabled yaptığınızda kapanır.

KS

emirhandemir52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şu şekilde yapabilirsin;
1) Windows "Ayarlar"->"Windows Update"->"Kurtarma"->Gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)Karşımıza gelen ekrandan "Sorun Gider">"Gelişmiş Seçenekler">“UEFI donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)Karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(Bios'u seçin) ya da direkt Bios açılır. Bios'tan "Security" Sekmesi> "Secure Boot". Disabled yaptığınızda kapanır.
Hocam bunu denedım ama burada da görüntü vermiyor

Şu şekilde yapabilirsin;
başka ne yapabilirim hocam var mı bildiğiniz bir yöntem

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri