Çözüldü İşlemciyi monte ettim görüntü geldi ama kapandı hemen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
Arkadaşlar merhaba bende 4650G işlemci vardı amazon almanya dan 5600 işlemci aldım. Perşembe günü geldi. 4650G yi dikkatli bir şekilde söktüm. Yeni gelen işlemciyi taktım ama soğutucusunu çok iyi vidalayamadım. Pcyi başlattım siyah ekranda 5600 ü gördüm oradan F1 ile geçtim. Bios ekranına atadı beni orada ram frekanslarını yaptım. kaydettim çıktım. Sonra yeniden başlttım ama bu sefer 5 sn açılıyor sonra kapanıyor pc. Sanırım işlemci kendini korumaya alıyor. Yada kısa devre olmuş mudur? Yarın kontrole götürücem bilgisayarı.

Bir işe kalkışalım dedik gece gece ne geldi başımıza :) :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
CPU montajınızı tekrar elden geçirin gevşeklik olmasın. En ufak bir gevşeklikte ısınma ciddi sorunu olur. Ayrıca BIOS 'u sıfırlayıp deneyin tekrar. Bir ayar sonucu sorun yaşıyor olabilirsiniz.

KS

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169
CPU montajınızı tekrar elden geçirin gevşeklik olmasın. En ufak bir gevşeklikte ısınma ciddi sorunu olur. Ayrıca BIOS 'u sıfırlayıp deneyin tekrar. Bir ayar sonucu sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Soğutucuyu düzgün monte edemedim oda tam baskılayamıyor sanırım işlemciyi maximum oda sogutucudan tam performans alamıyor.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Bilgisayarcı ya neden para bayılacanız yada o yorgunluğu çekeceksiniz.
İşlemci fanını sökün , kasa içinde çalışamıyorsanız , ana kartı sökün dışarı alın. Tekrar montajını yapın. Bunda birşey yok. 4 saattir mavi ekran veren bir pc ile uğraşıyorum. Ssd yi çöpe attık problem çözüldü. Yılmayın bunlar birer tecrübe , birşey olmaz çekinmeyin.

• Beğen
Reactions: MAO
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri