45.000-60.000 TL Itopya Hazır Sistem

özayyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
ryzen 5 7500f
Ekran Kartı
4070 super
www.itopya.com

JAHREIN-MERCURY/AMD Ryzen 5 7500F/GIGABYTE GeForce RTX 4070 SUPER OC 12GB/16GB DDR5/1TB NVME M.2 SSD/Geforce RTX Sistem Tavsiyesi |ITOPYA.COM

Bu sistemi düşünüyorum sizce nasıl?(tercihen itopya düşünüyorum alınır mı)

VENTO VG22AL 750W Tempered Glass USB 3.0 Mesh ARGB E-ATX Kasa + FSP 750W PSU kasayı bununla değiştirip(varsa önerilerinize açığım),​

önerilerinize göre de anakartı güncelleyebilirim b650m olarak

GIGABYTE B650M S2H 6400(OC) DDR5 Soket AM5 M.2 HDMI DP D-Sub mATX Anakart

not: fiyat bandı 40-50k arası son olarak monitör tavsiyelerinizi de bekliyorum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
www.itopya.com

JAHREIN-MERCURY/AMD Ryzen 5 7500F/GIGABYTE GeForce RTX 4070 SUPER OC 12GB/16GB DDR5/1TB NVME M.2 SSD/Geforce RTX Sistem Tavsiyesi |ITOPYA.COM

VENTO VG22AL 750W Tempered Glass USB 3.0 Mesh ARGB E-ATX Kasa + FSP 750W PSU kasayı bununla değiştirip(varsa önerilerinize açığım),​

Sistemin fiyatı pek iyi diyemeyiz. Ben böyle bir sisteme 2k monitör alırdım. Sistem olarak
şuna bakardım, görseldeki özelleştirmeyi yapabilirsin. Şu tarz işini görecek bir soğutucu çekersin
Bir de monitör

Ekli dosyalar

• 1725798032557.png
    1725798032557.png
    60.7 KB · Görüntüleme: 9
KS

özayyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistemin fiyatı pek iyi diyemeyiz. Ben böyle bir sisteme 2k monitör alırdım. Sistem olarak
şuna bakardım, görseldeki özelleştirmeyi yapabilirsin. Şu tarz işini görecek bir soğutucu çekersin
Bir de monitör
hocam peki anakartı b650m daha iyi değil mi?
soğutucuyu gamegarajdan alsam ne almalıyım(monteli gelmesi adına)
son olarak işlemciyi 7500f yerine 7600 mantıklı olur mu

Monitör için bunu önerebilirim sistem için ise bu sistemi tavsiye ederim.

Klavye
Mausepad
Kulaklık
İhtiyacın varsa bunlarıda önerebilirim
Hocam ekipmanlar için teşekkürler fakat sisteme özelleştirme yaptığımda daha yüksek fiyata çıkıyor sanki

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Sistem içindeki parçaları tek tek incelediğimizde çoğu tercih edilmeyecek parçalar gibi hocam. Ben bu paraları vermezdim. Ayrıca o kasada 600w power mi var ben yanlış mı görüyorum. Kesinlikle farklı arayışlara girin.

sancar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
31
www.itopya.com

Ekli dosyalar

• IMG_5568.png
    IMG_5568.png
    583.3 KB · Görüntüleme: 8
KS

özayyx

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sistem içindeki parçaları tek tek incelediğimizde çoğu tercih edilmeyecek parçalar gibi hocam. Ben bu paraları vermezdim. Ayrıca o kasada 600w power mi var ben yanlış mı görüyorum. Kesinlikle farklı arayışlara girin.
Tavsiyeniz var mıdır hocam

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Valla hocam öncelikle şunu söyleyeyim, bu paralara çıkacak olsam işin ehli arkadaşlardan da destek alarak toplama sistem yapardım. Hangi hazır sisteme bakarsan bak içinde bir iki çürük parça olabiliyor, parçayı değiştirmeye kalkınca da çok para istiyorlar bilerek. Ama güzel hazır sistemlerde yok değil o ufak tefek şeyleri göz ardı edersek.
En son Taner hocamın yaptığı sistem güzel gibi, millet pahalı felan demiş ama kaliteli sistem. Fiyatı da senin fiyatlarda gibi, yalnız sisteme soğutucu lazım. İncelemesi de youtube da zaten mevcut

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,176
hocam peki anakartı b650m daha iyi değil mi?
soğutucuyu gamegarajdan alsam ne almalıyım(monteli gelmesi adına)
son olarak işlemciyi 7500f yerine 7600 mantıklı olur mu

Hocam ekipmanlar için teşekkürler fakat sisteme özelleştirme yaptığımda daha yüksek fiyata çıkıyor sanki
Bütçe varsa anakartı Biostar B650MP PRO yapabilirsiniz, zorunluluk yok fakat daha iyi bir modele geçiyorsunuz. Soğutucu hava soğutucu olduğundan zaten montajlı gelmiyor, montajlı gelsin diye sıvı seçebiliriz ama onunda hem mantığı yok hem bütçemiz az. Sıvılar gibi zor değil zaten havaların montajı. İşlemciyi 7600 yapınca zorunlu soğutucu seçtiriyor. Performans konusunda aynılar zaten sadece grafik birimi eklendiğinden gereği yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri