Kaç Hz Almaliym

kadirlll

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
7600 ve 4060 li bir sisteme kaç Hz monitör almalıyım önerisi olan varmı ?

Ukhozi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
ne oyuncusu olduğuna da bağlı aslında. Bence 165 hz üstü değerler (240 gibi) çok abartı. Eğer profesyonel rekabetçi oyuncusu değilsen, bütçen de fena değilse 2k 165 hz gibi monitörler daha iyi olur yüksek hz'e kıyaslan.

temha

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
eğer rekabetçi oynuyorsan 240hz alabilirsin. piyasadaki en uygun monitor linkini aşağı bırakıyorum.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Keşke önceden bilseydim. 4200dü.

Benimkini kuzenime satar bunu alırdım. Belki yine alabilirim. Arada biraz fiyat farkı var. Elime para geçerse değiştiririm.
Almamak ile iyi yapmışsın. Kaliteden yoksun bir monitör.
bu monitörü düşünüyordum alınabilir mi benim için monitörün assa yukarı kaldirmam önemli
Alabilirsin güzel tercih.

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
7600 ve 4060 li bir sisteme kaç Hz monitör almalıyım önerisi olan varmı ?
Bence bütçene göre karar vermelisin. Mesela bütçem çok fazla değil abartmak istemiyorum diyorsan 144 hz'ye yönel. Zaten profesyonel olarak oynamadığın için sana yetecektir. Ama bütçem var diyorsan tabii ki 240 falan değerlendir al.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Ben de alacak olanlara kötülüyordum. Sonra bir o kadar da olumlu yanıt gelince şaşırdım.
Olumlu yanıt tabii gelecek. Daha 2-3 ay kullanmışlar herkese öneriyorlar. Paneli rog ile aynı diye bir saçmalık uydurmuşlar bunu çürüttüm.

Gamepower rampage gibi fason markaların olayı hep aynı zaten. Alan kişi 1-2 yıl kullanır sıkıntı çıkarmadı diye herkese önerir. Bir şeyi bozulunca da yanına yaklaşmaz daha.

Birde yorumlara göre monitör alınmaz bizim vatandaşlar cahil çünkü. Ya bozulmadı diye süper diyorlar kimse renk kalitesini, uniformity yi, seriliğini anlayacak bilgiye sahip değil. Dediğim gibi ekrana bakıyorlar orada birşey görebiliyorsa süperdir bizim halka göre.

Önceden yine ghosting testini gösterip vazgeçtiriyorduk alacak kişilere
Şimdi uyanıklık yapıp dandik bir ips panel koymuşlar ghosting fazla olmuyor.

Benim konu sahibine önerim indirimdeyken bunu alması:

Sıfır normalde 17k ya satılıyor. Yatırım yapmak için bile alınabilir bu monitör.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
Olumlu yanıt tabii gelecek. Daha 2-3 ay kullanmışlar herkese öneriyorlar. Paneli rog ile aynı diye bir saçmalık uydurmuşlar bunu çürüttüm.

Gamepower rampage gibi fason markaların olayı hep aynı zaten. Alan kişi 1-2 yıl kullanır sıkıntı çıkarmadı diye herkese önerir. Bir şeyi bozulunca da yanına yaklaşmaz daha.

Birde yorumlara göre monitör alınmaz bizim vatandaşlar cahil çünkü. Ya bozulmadı diye süper diyorlar kimse renk kalitesini, uniformity yi, seriliğini anlayacak bilgiye sahip değil. Dediğim gibi ekrana bakıyorlar orada birşey görebiliyorsa süperdir bizim halka göre.

Sıfır normalde 17k ya satılıyor. Yatırım yapmak için bile alınabilir bu monitör.
dell alıcak parası varsa bence bu parayıda verir

POLAT ALEMDAR_

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
324

Bu da zamanında 8kya kadar düşmüştü. Keşke o zaman alsaydım. 360hz gerçekten bambaşka bir dünya.

Ne gerek var ki? Profesyonel FPS oyuncularına bile önermiyorum ben bunu. Tn panele 20k vermek büyük bir saçmalık ayrıca arada 8k fark var yani 3/2 si kadar. Bu az değil.
Burada tn olmasının sebebi fps monitörü olduğu için. Ayrıca DyAC+ özelliğinden bahsetmiyorum bile.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
Ne gerek var ki? Profesyonel FPS oyuncularına bile önermiyorum ben bunu. Tn panele 20k vermek büyük bir saçmalık ayrıca arada 8k fark var yani 3/2 si kadar. Bu az değil.
Tn panel olmakla kalmıyor benq ama neyse... Benq asla ama asla f/p olmaya çalışmadı, mouse içinde öyle. Benq kalitesini tartışmaya gerek yok bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri