Kahve Makinası Önerisi?

Elweald

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
28
Arkadaşlar merhaba philips lattego hoşuma gidiyor bu tarz bu üründen daha iyi veya bu seviyede bir öneriniz var mı?

kcrasco

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
sandığın kadar çok kullanmayacaksan uygun modelini al hocam. bi ara biz de çok kullanıyorduk 6 ay sonra daha azaldı sıklığı.

delonghi ecam 290.81 var bende. filtre kahve gibi sade kahve, expresso capuccino latte machiato vs yapıyor.
bazıları süt kabıyla geliyor sütü koyuyorsun kendi alıp köpürtüyor ısıtıyor vs. bazıları sütü ayrı bardağa koyup vs başlığını içine daldırıp köpürtme tusuna basıyorsun vs. biraz fiyat farkı var az da olsa öyle modeller arasında.

philipsin sanki menüsü daha detaylı kullanışlı. bendeki delongide ekran yok mesela bir tık daha kısıtlı ayarı.
amazonda filan bazen kampanya yapıyorlar flash indirim diye kovalayabilirsin.

geçen sene bi ara siemenste yaptı philips ayarında sanırım onunda menüsü vs gördüğüm kadarıyla.

melitta gaggia var işleri kahve o makinalar da kaliteli. delonghi de kahve ekipmanında iyi bu arada.
bi ara samsung büyük ekran tv alanlara hediye ediyorlardı. tv almış makineyi sıfır olarak satan birinden aldım ben kullanılmamış daha uyguna. sarı sitede ilana koyuyorlardı.

donanımhaberde kahve ile ilgili konu var. oradan da fikir alabilirsin.
2. el çok eski almanı tavsiye etmiyorlar. bakımları doğru yapılmadıysa ya da kötü kullanıldıysa anlayamazsın.

Yunusca

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba Bende Siemens EQ500 süt haznesiz olanı var. 2021 Yılında kahve gününde kampanyadan almıştım. Neredeyse sadece hafta sonları kullanıyoruz. Herhangi bir arızası olmadı. Temizlik ekipmanlarını alıp yıllık bakımlarını yapıyorum.

Süt hazneli olanı tavsiye etmiyorum temizlemesi sıkıntı diye duymuştum.

Öncelikle kullandığım makinenin eksi yönlerini söyleyeyim:
-bardak koyma yeri kısa ( örneğn Latte yapacağız ama latte bardağı girmiyor)
-doğal olarak kısa bardak koyuyoruz bu seferde kenarlara sıçrama yapıyor.

Artı yönleri
+temizlemesi kolay
+kahve çekirdeği önemli ama kahveleri aromatik olarak istediğim seviyede(kavrukluğu vb)
+bu zamana kadar arıza vermemesi

Ne alacaksanız şimdiden hayırlı olsun.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri