Kapanma Sorunu

AAlp

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba son bir kaç haftadır daha da yoğunlaşan bir sorunum var
Intel(R) Core(TM) i5-4440
rx 570 4 gb ekran kartı
anakartım casper marka modelini bir türlü öğrenemedim yazmıyor
psu powerboost 500w bst-500e
önceden mavi ekrana düşüp karnel data ınpage error hatası veriyordu ve ara ara da unexpected store exception hatası alıyordum
bu mavi ekranlar geçti fakat eksiden gta 5 fifa 23 oynarken drop bile yemediğim bilgisayarda sanki arkadan birisi güç kablosunu çıkarmış gibi elektrik kesiyor ve tekrar açılmıyor kendim açtığımda da açılıyor lakin valorantta bile aynı durumu yaşamaya başladım yük harici normal kullanışımda sıcaklığı resim olarak vereceğim yüke bindiğinde ise en fazla 50 dereceyi görüyor ekran kartının termal macunu ve işlemcinin termal macun bakımı yapıldı tanıdıklarım 80 90 derece de bile kendini kapatmadığını söylüyor bilgisayarın ve dün de bilgisayarcı bir tanıdığa götürdüm oda bir sorun olmadığını söyledi sabah saatlerinde tekrardan bir fifaya gireyim dedim ve aynı şekilde kendini yine kapattı gerçekten oyunlara girerken korkar oldum online oyunlara özellikle 190 240 arası fps aldığım valorantta kapanma yaşıyorum psu içi açıldı kondansatorlerde şişme yok hdd sağlığı çok iyi gerçekten bi yardımcı olun

Ekli dosyalar

• resim_2024-06-21_054618888.png
    resim_2024-06-21_054618888.png
    10.4 KB · Görüntüleme: 3

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
E.kartını sökün Anakrtın arkasındaki görüntü çıkışı ile işlemcideki e.kartını kullanarak pc yi açın. Bi oyuna falan girmeye çalışın Kapanmazsa, poweriniz,maalesef yolcu abbas demektir.

KS

AAlp

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
E.kartını sökün Anakrtın arkasındaki görüntü çıkışı ile işlemcideki e.kartını kullanarak pc yi açın. Bi oyuna falan girmeye çalışın Kapanmazsa, poweriniz,maalesef yolcu abbas demektir.
merhabalar yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim occt kullanarak sorunun powerdan olduğunu anladım

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Powerde bi çok bileşen var Sadece kondansatörlere bakmamak gerekiyomuş,yani.

Neyse,geçmiş olsun . En azından sorun halloldu Düzgün bi 500 watt işinizi görecektir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri