Karıncalanma sorunu

Caner Erden

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Görselde göründüğü gibi bazen internet tarayıcıları bazen de discord bu şekilde oluyor karıncalanma gibi hiçbirşey okunmuyor görünmüyor neden olabilir,daha öce hiç böyle birşey yaşamadım uzun zamandır kullanıyorum sistemi ekran kartı hariç diğer parçalar 2 yıllık.Yeni format attım bilgisayara driverlar güncel.
zBAMIW.png

Sistem: 
Asus tuf b450m plus gaming
ryzen 5 2600
Msi gtx 960 2gb gamingx
8x2gb corsair 3000mhz
128gb ssd

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
HDMI DP VGA kablonuzda kırık oluşmuş olabilir
Ekran kartınıza ait soğutma sistemi stabil çalışmadığında aşırı ısınma görüntü bozukluğuna sebep olabilir.
En son ekran kartı arızalanmış olabilir driver sorunu olabilir.
Öncelik olarak kablo değiştirip deneyiniz başka bir pc de kullanılan sağlam bir kablo ile demeyiz monitörünüzün arızası olmuş olabilir bunun için tv ye yada monitöre takarak deneyebilirsiniz.Düzelmediği taktirde diğer seçeneklere bakarız

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Sorun sadece tarayıcının merkezinde meydana gelmiş tam içerik başlat çubuğu ve tarayıcı sekmeleri etkielenmemiş bariz bir alanda oluyor görünüyor. Sorun monitör olamaz monitör olsaydı bu kadar spesifik bir alanda olmazdı bu sorun. Kablo vs. bunlarda olamaz bunlarda bu kadar spesifik bir alanda yapmaz bu sorunu. Yazılımsal yada sürücü odaklı bir sorun olabilir gibi duruyor.

Öncelikle olamaz dediğim şeyleri 100% garantiye almak için denemekte fayda var. Yani başka kablo ve başka ekran kartı soketi, başka monitör ve mümkünse başka bir ekran kartı ile deneyin.

Eğer bunlar değilse zaten dediğim gibi sürücü yada yazılımsal sorunlara bakmak gerekir. BIOS güncellemenizi yapın güncel değilseniz ve çipset sürücünüzü AMD Support adresinden yükleyin. Ekran kartı sürücünüzü işletim sisteminize uygun en güncel sürümü kurun ve sistemdeki gereksiz arka planda çalışan uygulamaları kaldırın ve son olarak sisteminize Antivirüs (Öneri; ) yazılımı kurup Tam Tarama yapın ki sürücüyü yada sistemi etkileyen bir solucan yada virüs varsa silin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri