Kasa Fan Akişi

Muhammed Servet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ÜSTE İKİ TANE FAN ALDIM VE EGZOZ FAN OLARAK KULANIYORUM AMA KASANIN ÖN TARAFANA YAKIN OLANDAN SOĞUK HAVA ÜFLÜYO YANİ ALDIĞIĞI TEMİZ HAVAYI ÜFLÜYOR GALİBA DEDİĞİM FANI TERS ÇEVİRİP MONTELESEM YANİ KASANIN İÇİNE ÜFLESE AKIŞI BOZARMIYIM

moviie

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende de aynı sorun var kafama çok takıldı bir türlü çözüm bulamadım ya

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Genel olarak önerilen fan yönleri:

Intake-vs-Exhaust-Fans.jpg

negative-vs-positive-pressure-airflow.jpg

Kaynakları bir inceleyin isterseniz. tom's Hardware de ayrıntılı bilgilendirmede bulunmuş.

moviie

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Tamam, gayet güzel. Kasanıza, ekran kartınızın fan üflemesine, işlemci soğutucu fan düzenine göre uygun bir düzenleme.
Öndeki üç fan içeri üflüyor, içeride Isınan hava yukarı yükseliyor, arkadaki ve üstteki ekzoz fanlar da ısınıp yükselen bu havayı dışarı atıyor.

moviie

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tamam, gayet güzel. Kasanıza, ekran kartınızın fan üflemesine, işlemci soğutucu fan düzenine göre uygun bir düzenleme.
Öndeki üç fan içeri üflüyor, içeride Isınan hava yukarı yükseliyor, arkadaki ve üstteki ekzoz fanlar da ısınıp yükselen bu havayı dışarı atıyor.
fakat üstteki öne yakın olan fan arka ve üst arka fan sıcak üflerken o hep soğuk üflüyor sorun da burda zaten. kasanın içi ısınıyor arka fan görevini yapıyor üst soldaki fan görevini yapıyor fakat üst sağdaki fan hep soğuk üflüyor. acaba üst öndeki fanın içeri vermiş olduğu havayı mı direk çekip üflüyor kafa karıştıran şey bu

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Kasa ZOKO Melody modeli mi?
Eğer buysa, 4x120 mm lik fanlarla geliyor.
Siz bu üstteki iki fanı sonradan mı eklediniz?

Üst sağdaki fan (öne en yakın üst fan) eksoz şekilde, yani dışarıya üfleyecek şekilde takmadınız mı? Fotonuzda bu fan net bir şekilde seçilmiyor.

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
ÜSTE İKİ TANE FAN ALDIM VE EGZOZ FAN OLARAK KULANIYORUM AMA KASANIN ÖN TARAFANA YAKIN OLANDAN SOĞUK HAVA ÜFLÜYO YANİ ALDIĞIĞI TEMİZ HAVAYI ÜFLÜYOR GALİBA DEDİĞİM FANI TERS ÇEVİRİP MONTELESEM YANİ KASANIN İÇİNE ÜFLESE AKIŞI BOZARMIYIM
Hangi marka-model kasayı kullanıyorsun? Kasanda sıvı soğutucu var mı, varsa hangi marka-model?

moviie

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kasa ZOKO Melody modeli mi?
Eğer buysa, 4x120 mm lik fanlarla geliyor.
Siz bu üstteki iki fanı sonradan mı eklediniz?

Üst sağdaki fan (öne en yakın üst fan) eksoz şekilde, yani dışarıya üfleyecek şekilde takmadınız mı? Fotonuzda bu fan net bir şekilde seçilmiyor.
üstteki iki fanı sonradan ekledim
dışarı üfleyecek şekilde taktım üstteki iki fanıda fakat arkadaki yani soldaki sıcak üflerken sağdaki yani öndeki hep soğuk üflüyor.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
195
Soğuk üflüyorsa,o fanı da, emme fanı yaparak bi deneyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri