Kasa Fanı Önerisi (12Cm)

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Tam olarak ne için kullanacaksınız? Giriş, Egzoz, sıvı soğutma? Ve hangi kasa için kullanmayı planlıyorsunuz?

erkoo3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tam olarak ne için kullanacaksınız? Giriş, Egzoz, sıvı soğutma? Ve hangi kasa için kullanmayı planlıyorsunuz?
bunu bende cevaplamak ıstıyorum mumkunse kaynak yapmış gıbı olacagım ama ozur dılerım yalnıs bırsey yapıyorsam

ben bu kasa ıcın on tarafa ıstıyorum uzerınde tek bır fan geldı okadar

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
bunu bende cevaplamak ıstıyorum mumkunse kaynak yapmış gıbı olacagım ama ozur dılerım yalnıs bırsey yapıyorsam

ben bu kasa ıcın on tarafa ıstıyorum uzerınde tek bır fan geldı okadar
Estağfurullah. 4000D iyi kasadır, hayırlısı olsun. İçerisinde biri önde diğeri arkada 2 adet siyah fanla geliyor. Eğer söz ettiğiniz setlerden birini alırsanız 1 tane fanınız boşa çıkar onu da üste takabilirsiniz.

Her iki setin performansı da birbirine yakın (kasa fanı açısından) ancak Deepcool olan biraz daha iyi. İkisi de hemen hemen aynı performansı sağlayacak.

erkoo3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Estağfurullah. 4000D iyi kasadır, hayırlısı olsun. İçerisinde biri önde diğeri arkada 2 adet siyah fanla geliyor. Eğer söz ettiğiniz setlerden birini alırsanız 1 tane fanınız boşa çıkar onu da üste takabilirsiniz.

Her iki setin performansı da birbirine yakın (kasa fanı açısından) ancak Deepcool olan biraz daha iyi. İkisi de hemen hemen aynı performansı sağlayacak.
yukarıda sıvı sogutmam var zaten sadece ön tarafa lazım teklıyı söküp set takmak ıstıyorum ama cokta hakım degılım hangı marka ıyı hangısı değil, yardımın ıcın tesekkur ederım

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
yukarıda sıvı sogutmam var zaten sadece ön tarafa lazım teklıyı söküp set takmak ıstıyorum ama cokta hakım degılım hangı marka ıyı hangısı değil, yardımın ıcın tesekkur ederım
Ne demek, iki set aynı performansı verecek. Deepcool bir tık performans olarak iyi, Thermalright ise bir tık daha sessiz.

erkoo3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ne demek, iki set aynı performansı verecek. Deepcool bir tık performans olarak iyi, Thermalright ise bir tık daha sessiz.
bu arada bıraz daha ıyı marka önerınız varsa oda olur 3 lu set olarak 1000-1500 tl ye kadar cıkabılırım sanırım cunku rbg kontolcumde yok

erkoo3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
anakartım MSI PRO B650-p WIFI
sıvı soğutmam ise corsair icue H100 RGB

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
anakartım MSI PRO B650-p WIFI
sıvı soğutmam ise corsair icue H100 RGB
Anakartınızda 2 adet ARGB (3 pin) ve 2 adet RGB (4 pin) soket olması gerekiyor.

Zaten 1 tanesine H100 ün ARGB soketini takmışsınızdır (ki H100 argb kablosunda bir erkek bir dişi ARGB soketi var, yani anakartta bir tane soketi işgal ettiği için hemen bir çıkış da vermiş ki kullanıcılar oraya da ARGB soket takabilsin).

Genelde set fanlardan argb çoklayıcı çıkıyor. Anakart üzerinde bulunan 2. ARGB soketine ya da H100 ün yedek soketine fanların ARGB soketini takabilirsiniz.

Fan tabii ki de önerelim, bütçe nedir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri