Kasa Fanları Canı Istediğinde Çalışıyor

NigTLove45

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arkadaşlar herkese merhaba. Kasamı ilk topladığımda bir sorun yoktu 2 ay önce termal macun yenilemek ve kasa temizliği için bütün fanları vs söktüm temizledim geri taktım fakat fanlar çalışmıyor. Tuşa basıp açtığımda rgb çalışıyor fakat fanlar dönmüyor oyuna giriyorum aradan 45 50 dakika geçince kendi kendine çalışıyor fanlar bağzen oyundan çıkınca duruyor bağzen durmuyor pc kapatınca duruyor sizce neden yapar bunu gerçekten kafayı yemek üzereyim. Lütfen bir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-09-01 at 14.24.21.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-01 at 14.24.21.jpeg
    453.4 KB · Görüntüleme: 17

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Arkadaşlar herkese merhaba. Kasamı ilk topladığımda bir sorun yoktu 2 ay önce termal macun yenilemek ve kasa temizliği için bütün fanları vs söktüm temizledim geri taktım fakat fanlar çalışmıyor. Tuşa basıp açtığımda rgb çalışıyor fakat fanlar dönmüyor oyuna giriyorum aradan 45 50 dakika geçince kendi kendine çalışıyor fanlar bağzen oyundan çıkınca duruyor bağzen durmuyor pc kapatınca duruyor sizce neden yapar bunu gerçekten kafayı yemek üzereyim. Lütfen bir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bios ayarlarından veya herhangi bir ek uygulama kullanıyorsan, fan ayarları bozulmuş olabilir normalde 40 derece olduğunda %30 çalıştır diyorsa belki şu anda %0 felan olmuş olabilir BIOS ayarlarını veya ek uygulamayı kontrol et ilk olarak, eğer olmaz ise sorun farklı bir şeydendir onu buluruz :)

KS

NigTLove45

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bios ayarlarından veya herhangi bir ek uygulama kullanıyorsan, fan ayarları bozulmuş olabilir normalde 40 derece olduğunda %30 çalıştır diyorsa belki şu anda %0 felan olmuş olabilir BIOS ayarlarını veya ek uygulamayı kontrol et ilk olarak, eğer olmaz ise sorun farklı bir şeydendir onu buluruz :)
Hocam ek olarak sadece armoury crate kullanıyorum ordan bi fan ayarı var ama anakartım asus b550 m-a wiffi fan hızını tam hız yaptığımda sıvı soğutucunun fanları hızlanıyor kasa fanları gene çalışmıyor

Ekli dosyalar

• ss 1.PNG
    ss 1.PNG
    696.3 KB · Görüntüleme: 10
  • ss 2.PNG
    ss 2.PNG
    700.2 KB · Görüntüleme: 10

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Hocam ek olarak sadece armoury crate kullanıyorum ordan bi fan ayarı var ama anakartım asus b550 m-a wiffi fan hızını tam hız yaptığımda sıvı soğutucunun fanları hızlanıyor kasa fanları gene çalışmıyor
Kasa fanları molex mi?

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Valla hocam molexmi bilmiyorum gamepower warcry diye bir kasa fanlarla birlikte kontrolcüsü üstünde geldi 6 fanı kendinden geldi fanlar kontrolcüye bağlı kontrolcüde kasaya
eğer kontrolcü anakarta bağlı ise biostan kontrol ediliyor olması lazım, kontrol edermisin kontrolcüden anakarta gelen kablo var mı?

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
398
biostaki ayarına bakın derim belki istemeden bi program silence moda almış belli bir süre durmasını sağlıyor olabilir. asusun armory create belli sorunlara yol açabiliyor ingilizce olarakta bi arayın derim sorun fanlarda değil ise kabloları kontrol ettikten sonra böyle fan hızı ayarlama programlarınız vs.. varsa hepsini bi kontrol edin en son biostan

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri