Kasa Fanları Ve RGB Senkronu

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İyi akşamlar arkadaşlar,

Yeni aldığım kasa ve aio'un içinden 2 adet anladığım kadarıyla fan ve rgb kontrolcüsü çıkıyor. Kasa içerisinde bulunan iCUE Lighting Node CORE zımbırtısı ve AiO içinden çıkan CORSAIR iCUE Commander CORE Controller zamazingosu, arkadaşlar daha genç sayılacak olmama rağmen ben bu zımbırtıları anlamıyorum, şimdi kasanın içerisinden 3 adet takılı Corsair RGB fan çıkıyor, soğutucu içerisinde de 3 adet fan çıkıyor bunları nasıl senkron edip kullanacağımı anladım.

Sorun olan nokta Thermaltake Riing 12 RGB fanımı arka egzoz fanı olarak kullanmak istiyorum fakat nasıl senkron edicem ? Bir arkadaş illa Corsair fanı olması lazım dedi tamam kasa içinde bulunan fanlardan satın alırım ama bu zımbırtıların 6 tane girişi var birisine bağlasam diğerine bağladığımı ayrı mı kontrol edicem, yoksa RGB fan çoklayıcı gibi başka bir zamazingo mu lazım ? Vallahi anlamadım deli etti beni, sadece 6 adet fanı mı yazılım üzerinden kontrol edebiliyorum yoksa kasa içinde olan ve diğer zımbırtıyı birbirine bağlayıp 12 adet fanı aynı renk ve rpmde kullanabiliyor muyum, teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• Opera Anlık Görüntü_2022-07-18_000055_www.corsair.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2022-07-18_000055_www.corsair.com.png
    78.7 KB · Görüntüleme: 9
  • Opera Anlık Görüntü_2022-07-18_000132_www.teknolojipazar.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2022-07-18_000132_www.teknolojipazar.com.png
    102 KB · Görüntüleme: 10
Moderatörün son düzenlenenleri:

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
682
İyi akşamlar arkadaşlar, yeni aldığım kasa ve aio'un içinden 2 adet anladığım kadarıyla fan ve rgb kontrolcüsü çıkıyor. Kasa içerisinde bulunan iCUE Lighting Node CORE zımbırtısı ve AiO içinden çıkan CORSAIR iCUE Commander CORE Controller zamazingosu, arkadaşlar daha genç sayılacak olmama rağmen ben bu zımbırtıları anlamıyorum, şimdi kasanın içerisinden 3 adet takılı Corsair RGB fan çıkıyor, soğutucu içerisinde de 3 adet fan çıkıyor bunları nasıl senkron edip kullanacağımı anladım. Sorun olan nokta Thermaltake Riing 12 RGB fanımı arka egzoz fanı olarak kullanmak istiyorum fakat nasıl senkron edicem ? Bir arkadaş illa Corsair fanı olması lazım dedi tamam kasa içinde bulunan fanlardan satın alırım ama bu zımbırtıların 6 tane girişi var birisine bağlasam diğerine bağladığımı ayrı mı kontrol edicem, yoksa RGB fan çoklayıcı gibi başka bir zamazingo mu lazım ? Vallahi anlamadım deli etti beni, sadece 6 adet fanı mı yazılım üzerinden kontrol edebiliyorum yoksa kasa içinde olan ve diğer zımbırtıyı birbirine bağlayıp 12 adet fanı aynı renk ve rpmde kullanabiliyor muyum, teşekkür ediyorum.
Hocam öncelikle derdinizi anlatırken konuşmadaki gibi es vermeden yazarsaniz yaziyi atilla ilhan gelse anlayamaz :D. Az nokta kullanarak cümleyi toparlassniz bizler için iyi olacak. Anladigim kadarıyla ışıkların senkronize yanmasini istiyorsunuz. Herhangi bir müdahale etmeden kendi kendine senkron yanmasi icin öncelikle kontrolcunuzdeki fan sayisina bakin. Mevcut kontrolcunuzdeki fan ve led girisleri birbirine uyumlu yanar. Eğer dolduysa slot arttirsbilirsiniz. Harici kontrolcu aldıysanız manuel olarak diğer kontrolcunuze ayarlamaniz gerekiyor (kumanda ile) . Eğer anakartiniza bagladiysaniz da onu da programla ayarlamaniz lazim. Bir cok fan ve led ben ugrasmadan yansin istiyorsaniz kasanizin kontrolcusunun slotlarini ek kabloyla arttirin ve tüm fanlarinizi ve ledlerinizi buna baglayin. Kasanin kontrolcusu aerocool gibi özel yapimsa sadece o giristeki ayni marka fanlari kullanabilirsiniz. (Ayni dertten muzdaribim)

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam öncelikle derdinizi anlatırken konuşmadaki gibi es vermeden yazarsaniz yaziyi atilla ilhan gelse anlayamaz :D. Az nokta kullanarak cümleyi toparlassniz bizler için iyi olacak. Anladigim kadarıyla ışıkların senkronize yanmasini istiyorsunuz. Herhangi bir müdahale etmeden kendi kendine senkron yanmasi icin öncelikle kontrolcunuzdeki fan sayisina bakin. Mevcut kontrolcunuzdeki fan ve led girisleri birbirine uyumlu yanar. Eğer dolduysa slot arttirsbilirsiniz. Harici kontrolcu aldıysanız manuel olarak diğer kontrolcunuze ayarlamaniz gerekiyor (kumanda ile) . Eğer anakartiniza bagladiysaniz da onu da programla ayarlamaniz lazim. Bir cok fan ve led ben ugrasmadan yansin istiyorsaniz kasanizin kontrolcusunun slotlarini ek kabloyla arttirin ve tüm fanlarinizi ve ledlerinizi buna baglayin. Kasanin kontrolcusu aerocool gibi özel yapimsa sadece o giristeki ayni marka fanlari kullanabilirsiniz. (Ayni dertten muzdaribim)
Valla okuyan daha rahat okusun kafa karışıklığına yol açmasına diye cümle geçişlerine noktalama yapıyorum, filolog olma sorunsalı da olabilir neyse. 6 adet fan takabiliyorum bir kontrolcüye fakat bende bu kontrolcüden 2 adet var, RGB & FAN Hub diye geçiyor peki bunları birbirine bağlama yolu var mı. Tek fanım ayrı olursa tat kaçırıcı olur.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
682
Valla okuyan daha rahat okusun kafa karışıklığına yol açmasına diye cümle geçişlerine noktalama yapıyorum, filolog olma sorunsalı da olabilir neyse. 6 adet fan takabiliyorum bir kontrolcüye fakat bende bu kontrolcüden 2 adet var, RGB & FAN Hub diye geçiyor peki bunları birbirine bağlama yolu var mı. Tek fanım ayrı olursa tat kaçırıcı olur.
Anladim. 1 kontrolcuyu coklayici ile slotunu arttirabilirsiniz lakin 2 kontrolcuyu birbirine baglamayi hic duymadim da görmedim de. Bir kac forum taradim böyle bir durum yok. Kontorcunun kaliteli olaninin slotlarini arttirarak istediginiz kadar fan ve led takabilirsiniz

KS

itsHakiboi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anladim. 1 kontrolcuyu coklayici ile slotunu arttirabilirsiniz lakin 2 kontrolcuyu birbirine baglamayi hic duymadim da görmedim de. Bir kac forum taradim böyle bir durum yok. Kontorcunun kaliteli olaninin slotlarini arttirarak istediginiz kadar fan ve led takabilirsiniz
Tamam bak şimdi anladım, kontrolcü üstünde bulunan soketlerden birisine çoklayıcı takıp girişleri ondan sağlıyoruz. Eyvallah hocam teşekkür ediyorum aklımda bulunsun bu.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri