Kasa Içinde Gelen Psu

EgemenSimsek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Yeni bir sistem topluyorum ve alacağım kasanın içinde stok psu bulunuyor ve ben bunu kullanmak istemiyorum psuyu çıkarıp kendim farklı bir psu takabiliyorum değil mi?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
Takılabilir de, kasa içinde psu alarak gereksiz masraf yapmış olacaksınız.
Siz psu suz kasa mı arıyorsunuz?

KS

EgemenSimsek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Takılabilir de, kasa içinde psu alarak gereksiz masraf yapmış olacaksınız.
Siz psu suz kasa mı arıyorsunuz?
evet psusuz daha iyi olur. Sistem parçaları böyle buna uygun bir kasa önerebilirsiniz isterseniz.
1721242210412.png

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
Fiyat bandı olarak ne düşünüyorsunuz?
Ayrıca akavaryum kasalar var, klasik modeller var.
Ben birkaç örnek link bırakayım siz inceleyin.
Yalnız yukarıdaki parçalarda 1000W psu bana fazla gibi geldi. Henüz bu parçaları sipariş vermeyin. Forumda son bir kez incelensin, ona göre son halini alır. Sonra sipariş verirsiniz.

Cougar
ın şu kasası bir süredir dikkatimi çekiyor. 4760 TL civarı

İncelemeler:

Phanteks kasalar da iyidir.
NV5 modeli yeni bir model showcase-akvaryum diye tabir edilenlerden. -4650- TL civarı Dezavantajı fansız gelmesi.

Diğer Phanteks kasa modelleri ve fiyatları:

Lian Li Marka kasa ve modeller:

Diğer üye arkadaşların, farklı marka kasa modellerini bizzat kullanan arkadaşların da önerileri olacaktır. Bunları da bekleyin. Sonra kendi tercihinize göre değerlendirirsiniz.

KS

EgemenSimsek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Yalnız yukarıdaki parçalarda 1000W psu bana fazla gibi geldi. Henüz bu parçaları sipariş vermeyin. Forumda son bir kez incelensin, ona göre son halini alır. Sonra sipariş verirsiniz.

Cougar ın şu kasası bir süredir dikkatimi çekiyor. 4760 TL civarı

İncelemeler:

NV5 modeli yeni bir model showcase-akvaryum diye tabir edilenlerden. -4650- TL civarı Dezavantajı fansız gelmesi.

Diğer üye arkadaşların, farklı marka kasa modellerini bizzat kullanan arkadaşların da önerileri olacaktır. Bunları da bekleyin. Sonra kendi tercihinize göre değerlendirirsiniz.
1000W psuyu sonra yükseltmek için seçtim ztn fazla olduğunun farkındayım

Cougar
ın şu kasası bir süredir dikkatimi çekiyor. 4760 TL civarı

İncelemeler:

çoğu parçayı sinerjiden aldım babamda kıl bi adam internetten almaya zor ikna ettim farklı sitelerden tek tek uğraşmak istemeyebilir sinerjiden bir kasa önerme şansınız var mı acaba

Son düzenleme:

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57
evet psusuz daha iyi olur. Sistem parçaları böyle buna uygun bir kasa önerebilirsiniz isterseniz.Ekli dosyayı görüntüle 36367
aldığıız anakartta zaten pasif m2 soğutması var soğtumasız ssd alsanız daha iyi olur ayrıca trident z ramler tamamen overkill bir corsair ram alsanız daha ucuz bulabilirsiniz. Ssd için kinsgton renegade öneririm çok daha ucuz. Onun dışında kasa olarak h9 Flow önerebilirim eğer daha çok cam isterseniz biraz daha fazla vererek h9 elite alabilirsiniz. Daha yeni kasalardan da o11 vision alabilirsiniz çok güzel kasadır fakat hava akışı azdır.

1000W psuyu sonra yükseltmek için seçtim ztn fazla olduğunun farkındayım

çoğu parçayı sinerjiden aldım babamda kıl bi adam internetten almaya zor ikna ettim farklı sitelerden tek tek uğraşmak istemeyebilir sinerjiden bir kasa önerme şansınız var mı acaba
Ayrıca buna ihtiyacınız olacağını sanmıyorum. Zaten yıllar geçtikçe güç kullanımı daha da optimize ediliyor. Zaten bu sistem sesini çıkartmadan sizi rahat rahat yıllarca götürür.

KS

EgemenSimsek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
aldığıız anakartta zaten pasif m2 soğutması var soğtumasız ssd alsanız daha iyi olur ayrıca trident z ramler tamamen overkill bir corsair ram alsanız daha ucuz bulabilirsiniz. Ssd için kinsgton renegade öneririm çok daha ucuz. Onun dışında kasa olarak h9 Flow önerebilirim eğer daha çok cam isterseniz biraz daha fazla vererek h9 elite alabilirsiniz. Daha yeni kasalardan da o11 vision alabilirsiniz çok güzel kasadır fakat hava akışı azdır.

Ayrıca buna ihtiyacınız olacağını sanmıyorum. Zaten yıllar geçtikçe güç kullanımı daha da optimize ediliyor. Zaten bu sistem sesini çıkartmadan sizi rahat rahat yıllarca götürür.
yorumunuz için teşekkürler sinerjiden 1 tane corsair ram linki atma şansınız var mı o zmaan

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57

hocam 110kya kadar çıkarım ne yapabiliriz 4080 superli olmasını istiyorum amane çıkar bilemem
monitör klavye kulaklık dahil mi?

hocam 110kya kadar çıkarım ne yapabiliriz 4080 superli olmasını istiyorum ama ne çıkar bilemem
Yapabildiğimi yapmaya çalışırım.

Bir de sinerjiden olması şart mı?

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
214
Hiç olmazsa bu kasa konusunda farklı bir yerden almaya ikna etmeye çalışın. Bu şekilde iki eli mahkum tek bir yere bağlı kalmak dezavantaj. Uzun süre kullanacaksınız, sürekli önünüzde ve yüz yüze geleceksiniz.
Beğendiğiniz ve gönlünüzden geçen bir kasa modeli olması bu yüzden önemli.

Olmadı, işler olumsuz gelişti, o zaman Sinerji den mecburen seçilecek. Bu arada Sineji deki modelleri de inceleyebilirsiniz

KS

EgemenSimsek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hiç olmazsa bu kasa konusunda farklı bir yerden almaya ikna etmeye çalışın. Bu şekilde iki eli mahkum tek bir yere bağlı kalmak dezavantaj. Uzun süre kullanacaksınız, sürekli önünüzde ve yüz yüze geleceksiniz.
Beğendiğiniz ve gönlünüzden geçen bir kasa modeli olması bu yüzden önemli.

Olmadı, işler olumsuz gelişti, o zaman Sinerji den mecburen seçilecek.
h9 eliteyi beğendim sinerjide de varmış sağolun

KS

EgemenSimsek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
o11 vision?

ayrıca bütçeye monitör klavye kulaklık dahil mi?
ekipmanlarım mevcut.

o11 visionu çok beğendiğim söylenemez ama fark etmez benim için ama 100kdan az olabilirse benim için daha iyi olur 10kyı ekstara verdim yani bunu seçersek güzel olur dediğin bir şey varsa ekle diye

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57
ekipmanlarım mevcut.

o11 visionu çok beğendiğim söylenemez ama fark etmez benim için ama 100kdan az olabilirse benim için daha iyi olur 10kyı ekstara verdim yani bunu seçersek güzel olur dediğin bir şey varsa ekle diye
tabi siz ne tür kasa seversiniz. Genelde bu tür sistemler akvaryum kasalarda olur.

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
57

h9 elite ne dersin ? beğenmezsen akvaryum kasada kullanmaya devam edebilirsin benim için çok fark etmiyor
h9 elite'i beğenmedim okumuşum kusura bakmayın.

h9 elite ne dersin ? beğenmezsen akvaryum kasada kullanmaya devam edebilirsin benim için çok fark etmiyor
h6 flow için ne dersiniz hocam?

Şu şekilde bir kasa topladım umarım hoşunuza gider hocam.

Son düzenleme:
KS

EgemenSimsek

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Anakarttan tomahawk alarak ve sıvı soğutmadan da nzxt koydum çok kaliteli bir aiodur ekranı da iyidir.

O zaman işimiz daha kolay.

şu şekilde değiştirdim dikey tutucuyu çıkararak sistemi ucuzlatabilirsiniz.
çok teşekkür ederim hocam 1000Wı ve rami değiştirelim fln demiştiniz başta ama vazgeçtiniz galiba

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri