Kasa ve Anakart Sorunu

Fear787

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ben yeni pc topladım msı mag 100 r kasa anakart ise b450 prime mk 2 kasadaki fanlar argb fan olduğundanmı bilmiorum fanlar ışıkları yanıyor fakat dönmüyor bunun çözümü varmı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bilip bilmediğinizi bilmediğimden detaylıca hiçbir fikriniz yokmuş gibi anlatıyorum.

Fanların güç bağlantısını yapmadıysanız fanlar dönmez. Fanların yada kontrolcü varsa ondan gelen 3 pin DC veya 4 pin PWM bir güç bağlantısı olacak bunun anakarta bağlanması gerek. Kasada kontrolcü varsa fanlar ona bağlıdır sizin önce kontrolcüye SATA POWER kablosu ile güç kaynağından güç vereceksiniz ve sonra DC veya PWM hangisi ise artık o kabloyu anakarta bağlamanız gerekiyor.

71mRaKuMTsL._AC_SL1500_.jpg

Bu resimde erkek olan taraf PWM onun aynısının 3 pinli olanı ise DC olarak geçiyor. Bu 2 tipten birisi fark etmez ikiside fanı döndüren güç kablosudur ve anakarta bağlanması gerekiyor.

KS

Fear787

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yani sorun ne olabilir sizce kablolamayımı yanlış yaptık yoksa uyumlumu değil ?

KS

Fear787

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
anakartımda tek giriş yeri var onada egzoz fan takılı takıcak yer yok bunun için ne yapmalıyım?

KS

Fear787

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
teşekkür ederim bu fan çoklayıcıyı cha fan yerine takıp sonra egzoz fan ve ön fanları bağlayabilirmiyim?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri