Yardım Kasadan Çok Fazla Ses Çikiyor Ve Isiniyor

osman24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
işlemci r5 3500 6 core 3.59 ghz
ekran kartı : rtx 2060
ram : 16gb

merhaba sistemi 1 senedirkullanıyorum çoğu oyunda problem yok ama ayarları yükseğe aldığım zaman yada fps çok arttığı zaman çok fazla ses çıkıyor ve ısınıyor basit oyunlarda bile çok ısınıyor ne yapmam lazım neden oluyor bilgilendirirseniz çok sevinirim

kasa kapağı kapalıyken (daha fazla ses çıktığı çok oldu)

kapağı açıkken

Hasan_1978

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Stok fan çok iyi performans vermez,onun yerine kendin sıvı soğutucu taksan iyi olur.Bir de kasanın kapağını açık bırak ve evde vantilatör varsa onunlada soğutmaya çalış.İyi bayramlar.

KS

osman24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Stok fan çok iyi performans vermez,onun yerine kendin sıvı soğutucu taksan iyi olur.Bir de kasanın kapağını açık bırak ve evde vantilatör varsa onunlada soğutmaya çalış.İyi bayramlar.
sıvı soğutma almayı düşünüyorum fakat şuanda çok basit bir oyunda çok yüksek dereceleri gördü basit bir oyun bile oynayamıyacak mıyım yüksek oyunlarda yüksek ayarlara aldığım zaman oluyor

Hasan_1978

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam belki işlemci ve ekran kartında bir sıkıntı vardır.Servise baktırırsan belki düzeltirler.Bende eski bir laptop var fan sesi çok fazla mesela şu an bile fan çok sesli ama ben sese razıyım,artık sese alıştığım için ses fan sesi beni rahatsız etmiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri