Kasam Sistemime Zarar Verir Mi ?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Mükemmel kasanın fotoğraflarını attım ekran kartı hareket etmesin diye boya fırçasıyla sabitledim ayrıca kablolamayı da düzeltebilirim.
Anakartım altında biliyorsunuzdur ufak ufak lehimler var sizce karton bu lehimlere zarar verir mi ?
Kısa bir süre böyle kullanacağım (3-4 ay falan)
Ama kartın kasam kabloların derli toplu durmasına baya yardımcı oldu.
Sizce böyle mi kullanmayı yoksa kasasız mı ?

Ekli dosyalar

• IMG_20221105_141359.jpg
    IMG_20221105_141359.jpg
    5.5 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20221105_141310.jpg
    IMG_20221105_141310.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20221105_141254.jpg
    IMG_20221105_141254.jpg
    5.5 MB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20221105_141243.jpg
    IMG_20221105_141243.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 40

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
608
Mükemmel kasanın fotoğraflarını attım ekran kartı hareket etmesin diye boya fırçasıyla sabitledim ayrıca kablolamayı da düzeltebilirim.
Anakartım altında biliyorsunuzdur ufak ufak lehimler var sizce karton bu lehimlere zarar verir mi ?
Kısa bir süre böyle kullanacağım (3-4 ay falan)
Ama kartın kasam kabloların derli toplu durmasına baya yardımcı oldu.
Sizce böyle mi kullanmayı yoksa kasasız mı ?
Kasaya hayran kaldım hocam link varmı :D

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Maalesef fotoğrafları yükleyemiyor internetim. Küçük fotoğraflarda sorun yok gibi duruyor. Hareket olmadığı sürece sorun olacağını zannetmiyorum. Karton statik elektrik oluşturacak bir şey değilse sorun olmaz ki anakart kutularının üzerinde uzay sistem kurulduğuna göre böyle bir durum yoktur. Seri üretime ne zaman geçeceksiniz kasa için :D

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Maalesef fotoğrafları yükleyemiyor internetim. Küçük fotoğraflarda sorun yok gibi duruyor. Hareket olmadığı sürece sorun olacağını zannetmiyorum. Karton statik elektrik oluşturacak bir şey değilse sorun olmaz ki anakart kutularının üzerinde uzay sistem kurulduğuna göre böyle bir durum yoktur. Seri üretime ne zaman geçeceksiniz kasa için :D
Hocam belirli yerlere belirli yazıları yazdım.Malzemeyi marketten temin etmeye başlayıp piyasayı darmaduman etmeyi düşünüyorum.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hocalarım şaka bir yana resimlere bakanlar bir sıkıntı gördü mü ?
Ayrıca @White Ravens hocam sen uzay montaj kullanmıştım sanırım tecrübelisindir bir sıkıntı görebildin mi ?
Çok tozlanır mı ?

Ücretsiz ürün gönderirsiniz artık hocam o kadar hukuğumuz var :D
Ne demek tüm forum üyelerine kasa sponsoru olabilirim.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Hocalarım şaka bir yana resimlere bakanlar bir sıkıntı gördü mü ?
Ayrıca @White Ravens hocam sen uzay montaj kullanmıştım sanırım tecrübelisindir bir sıkıntı görebildin mi ?
Çok tozlanır mı ?
Toz problemi çekersiniz. Belli aralıklarla ufak ufak toz alırsanız sorun olmaz.

LEGEND4040

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
kablolar açık kalırsa birbirine temas ederse

ben pazar kasası kullanıyodum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Elektrik süpürgesi iş görür mü ?
Düşük modda soğuk saç kurutma makinesi de olabilir. Ama düşük hızda olması zorunlu. Çok yakın tutmayın. Süpürge büyük tozlar için kullanılabilir ama düzenli temizlikte gereksiz kalır. Ekran kartını ve anakartı sıfır sulu boya kalemi ile bastırmadan temizleyebilirsiniz.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Çok tozlanır mı ?
Elektrik süpürgesi iş görür mü ?

Bir sıkıntı yok, gayet iyi duruyor. Eğer kutunun üstünü kapatacaksan, hava alacağı delikler açmayı unutma.
Tozlanma konusunda da, fön makinesi yeterli olur. Mesela 2 ay sonra PC'yi açmadan önce bir göz gezdirirsin.
Baktın tozlu görünüyor. İşlemci fanını parmağınla tutar, fön ile soğuk hava gezdirirsin. Kullanmaya devam edersin.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bir sıkıntı yok, gayet iyi duruyor. Eğer kutunun üstünü kapatacaksan, hava alacağı delikler açmayı unutma.
Tozlanma konusunda da, fön makinesi yeterli olur. Mesela 2 ay sonra PC'yi açmadan önce bir göz gezdirirsin.
Baktın tozlu görünüyor. İşlemci fanını parmağınla tutar, fön ile soğuk hava gezdirirsin. Kullanmaya devam edersin.
aslında üstünü kapatacaktım sonradan vazgeçtim kapağa delikleri açmıştık sonra sıcak çalışacağını düşündüm kapak gereksiz geldi.
Hocam ayrıca sistem ısınınca kartona değen lehimlerin kartonu yakma olasığı var mı ?
Bana bunun yerine uzay montaj kullan diyenler var.
Yorumlarınız nedir ?Ve tavsiyeleriniz.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
aslında üstünü kapatacaktım sonradan vazgeçtim kapağa delikleri açmıştık sonra sıcak çalışacağını düşündüm kapak gereksiz geldi.
Hocam ayrıca sistem ısınınca kartona değen lehimlerin kartonu yakma olasığı var mı ?
Bana bunun yerine uzay montaj kullan diyenler var.
Yorumlarınız nedir ?Ve tavsiyeleriniz.

Bu da uzay montaj, tek fark kutunun içinde durması.
Ben de kullandığım süre boyunca anakart kutusunun üstünde kullandım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri