kasanın ve ön-arka fanların tozunu aldıktan sonra gpu'da artan ısınma

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
iyi forumlar. Kasam mesh kasa. tozunu almak için ön paneli çıkardım,gpu çıkardım,gpu arka plakası yok benim modelde, zarar vermeden gözlük bezi ile tozunu aldım, sonra kasaya ve fanlara güçlü bir fön ile üfle yaptım acayip toz çıktı. sonra kasanın çevresini içini bez ile sildim kasayı kapattım oyuna girdim. Sıcaklık ineceğine 5-6 derece artmış rpm kullanımı 2333 olmuş. Normalde aynı oyunda derece max 65- rpm ise max 2085 gördüm. Sizce ben neyi yanlış yaptım?

Son düzenleme:
KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Hocam GPU çıkartıp temizledikten sonra termal macunu sürmediyseniz eğer sıcaklık bu yüzden'de çıkması normal.
hocam gpu sadece toz olmasın kasayı temizlerken diye çıkardım sonra geri taktım ne hikmet ise daha çok ısınmaya başladı bende anlamadım ne oldu.gpu macun çartçurt hiç dokunmadım sadece kasadan çıkardım.

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Dostum cpu demiyor gpu ekran kartı diyor. Soketinden çıkarıp silip geri takmış. Eğer fan yerleşimleriniz yanlış ise kasa içindeki hava akışı düzgün olmaz. Resim çekip ayrıntı verirseniz daha yararlı yorumlar yapabiliriz.

KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Üstüne termal macun var mıydı? Peki.
kartı hiç açmadım.sorun burda karta mudahele etmedim.kasını fanların tozlarını aldım kartı ger taktım bu kadar

Dostum cpu demiyor gpu ekran kartı diyor. Soketinden çıkarıp silip geri takmış. Eğer fan yerleşimleriniz yanlış ise kasa içindeki hava akışı düzgün olmaz. Resim çekip ayrıntı verirseniz daha yararlı yorumlar yapabiliriz.
kasanın yeri aynı. Fanlar süper hava çekiyor egzoz fan ön 3 fan önleri açık ok. Acaba karta zarar mı verdim?. Yoksa kasanın fanlarını üfleme yaparken tutmadım diye devirlerimi bozuldu?

Son düzenleme:

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Lan ben sabahdan beri, GPU " CPU " diye okuyormuşum yaaa pardan çok sorry sorry..

Passmark , BurnInTest Birini indirip GPU bir teste sokun Neden? çok ısınıyor Ne? gibi sorunları var ordan rahat bir şekilde anlıya bilirsiniz..

Son düzenleme:

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Farkında olmadan belki gpu ile fan arası açılmıştır çıkatırken. Tam temas etmediği için ısınıp ve fan devrini artıyor olabilir.

KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Farkında olmadan belki gpu ile fan arası açılmıştır çıkatırken. Tam temas etmediği için ısınıp ve fan devrini artıyor olabilir.
kasayı söküp bir daha bakıcam ama şüphelendiğim acaba gpu çıkartıp odaya koydum temizlik yaparken acaba tozmu aldı? odam çok tozlu.1,5 senelik kart bu arada daha macun değişim yapılmadı, ne oldu ise bu toz alma sonrası oldu.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
kasayı söküp bir daha bakıcam ama şüphelendiğim acaba gpu çıkartıp odaya koydum temizlik yaparken acaba tozmu aldı? odam çok tozlu.1,5 senelik kart bu arada daha macun değişim yapılmadı, ne oldu ise bu toz alma sonrası oldu.
Toz alma sonrası sıcaklık değişmese bir nebze anlaşılır ama dediğiniz gibi sıcaklık ve fan hızı artması normal değil. Temassızlık olmadı muhtemel geldi.

KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Toz alma sonrası sıcaklık değişmese bir nebze anlaşılır ama dediğiniz gibi sıcaklık ve fan hızı artması normal değil. Temassızlık olmadı muhtemel geldi.
hocam temassızlık derken neyi kast ettiniz? karta baktım tam oturmuş ana kartın üstüne sabit bayağı.gpu fanı önü boş kablo filan denk gelmiyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
hocam temassızlık derken neyi kast ettiniz? karta baktım tam oturmuş ana kartın üstüne sabit bayağı.gpu fanı önü boş kablo filan denk gelmiyor
Gpu ile fanların temas etmedi. Soğtucu bloğun arası açılmış, çip teması azalmış olabilir. Dediğim gibi bu tahmin. Kendim yaşamış oldam bakacağım ilk şey temas ediyor mu olurdu.

KS

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Gpu ile fanların temas etmedi. Soğtucu bloğun arası açılmış, çip teması azalmış olabilir. Dediğim gibi bu tahmin. Kendim yaşamış oldam bakacağım ilk şey temas ediyor mu olurdu.
ha yok ben kartı hiç açmadım :) backplate in tozunu aldım sadece

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri