Kernel Power 41 (63) Hatası

furkancaner

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Katılım
29 Tem 2023
Mesajlar
2
Tepki
1
Herkese merhabalar arkadaşlar. Yeni bir sistem satın aldım 2. el alırken bilgisayarcıda format attırdım. İlk başlarda mavi ekran veriyordu bilgisayar. Aura sync ve bir başka yazılım sıkıntılıymış, onları silerek sorunu çözdüm. Artık mavi ekran hatası almıyorum. Lakin şuanda da bazı oyunlarda bazı etkenler dahilinde bilgisayar kendine reset atıyor ve kernel power 41 63 hatasını alıyorum. Etkenler şunlar ;

Rainbow six siege oynarken reset atıyor.
Sadece Rdr 2 oynarken hata almıyorum ama arkada discorddan yayın açtığım zaman, ya da Arkada rdr 2 açıkken doom eternal gibi oyunları açınca.

Böyle bir sorunla karşı karşıyayım. Satın aldığım çocuk bendeyken böyle bir hata yoktu dedi. İnternetten baktığım zaman sorunun her şeyden kaynaklı olabileceği yazıyor.

Ekran kartına bakmak için FURMARK testi başlattım sıcaklık olarak max 88 dereceyi gördü ve fps değerlerinde düşüş drop vs gibisinden herhangi bir sorun yoktu. Reset de atmadı
Full sistemi teste soktum cpu max 72 derece gördü ve yine herhangi bir ısınma resetleme gibisinden sorunlar olmadı.
Ram Belleklerini teste soktum onlarda da sıkıntı çıkmadı
Ssd testi yaptım sağlığı %100 çıktı yeni ssd onda da problem yok gibi gözüküyor.

Sizce ekran kartında bir problem olsa bilgisayar kendisini FURMARK testinde yine kapatmaz mıydı?
PSU olarak 2000W kullanıyorum psu kaliteli bir psu değil bana sorun ondanmış gibi geliyor lakin çevremde denemek için başka bir psu bulamadım.
Sorunun yazılımsal olma ihtimali nedir? Aldığım çocuğun lafına güvenirsek daha öncesinde böyle bir problem yokmuş.
 

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri
Üst