Kernel Power 41 (63) Hatası

Dureren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba. Bilgisayarımda nedense bazen Windows düzgün çalışmıyor. Bu olay olduğu zaman hiçbir uygulamayı açamıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Bu olay 3 kere bilgisayarda oluştu. İlki 1 ay önce olmuştu ve bu yüzden PSU'da sorun var mı diye 30 dakika boyunca stres testi yaptım. Bir sorun oluşmadı.
Aradan günler sonra yani kısacası 2 gün önce oyun oynarken oldu. Şimdi de bugün oldu nedense.
Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600.
Anakart: MSI X570S Tomahawk Max Wifi.
RAM: 4x8 GB G.SKILL.
Ekran kartı: Asus Tuf RTX 3070 TI.
SSD: Samsung 970 Evo Plus 1TB.
BIOS sürümü: 7D54v17.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Güç kaynağı kaynaklı kullandığın 3lü prizi değiştir dene prizde bir sıkıntı vardır %80

ayrıca sıvı sogutmanızda yok ise sistem ısındığı için çok güç tükecetecektir işlemci özellikle kendini kapatır

KS

Dureren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güç kaynağı kaynaklı kullandığın 3lü prizi değiştir dene prizde bir sıkıntı vardır %80

ayrıca sıvı sogutmanızda yok ise sistem ısındığı için çok güç tükecetecektir işlemci özellikle kendini kapatır
Sıvı soğutma var. Prizi değiştirmeyi deneyeceğim. İşlemci yük altında maksimum 71 dereceyi görüyor. Isınma sorunu yok.

KS

Dureren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dostum bende de aynı problem var sorunu bulabildin mi
Hocam windows desteğe başvurdum. Hatırladığım kadarıyla sebebi sürücüler yüzündendi. Ekran kartım NVDIA olsa da böyle bir hata ile karşılaştım. Eski sürüye geçince düzeldi. O günden beri hiç hata almadım.

Kursadgurun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Benim sistemim komple Amd sorunum ise yayındayken Twitch de lol vs oyunlarda sorun yok ama pubg ve tarzı oyunlarda rdr2 gibi oyunlarda direk sistemi kapatıyor çözümü bulamadım

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
Benim sistemim komple Amd sorunum ise yayındayken Twitch de lol vs oyunlarda sorun yok ama pubg ve tarzı oyunlarda rdr2 gibi oyunlarda direk sistemi kapatıyor çözümü bulamadım
güç kaynağın kaç w ayrıca kapanıyor dediğin oyunları düşük ayarda açmayı dene o zaman kapanacakmı ona bak bakalım

Kursadgurun

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
güç kaynağın kaç w ayrıca kapanıyor dediğin oyunları düşük ayarda açmayı dene o zaman kapanacakmı ona bak bakalım
Cooler master 650w var oyun sürekli en düşükte zaten normal şekilde oynarken sorun yok yayın açınca 15-20 dk sonra direk kapanıyor rdr2 de de en yükseğe alınca 15-20 dk sonra direk kapanıyor sıcaklıklar normal 55-66 arasında

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri