Kernel Power Ve Whea Logger Hatası Alıyorum

Kaandown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar bilgisayarımda günlerdir ne ayar yaptıysam çözemediğim 2 hata ile karşı karşıyayım. Sistem parçalarımdan anakart işlemci ve ram çok uzun zamandır kullandığım parçalar ve eski sistemimde hiçbir sorun yaşamadan kullanmıştım.
İşlemci: 3600x
Ram: 2x8 3200mhz cl 16
Anakart: Msi A520m Pro
bu 3 parçanın sorunsuz olduğundan %100 eminim fakat geçenlerde sistemime güncelleme yaptım. Ekran kartı ve güç kaynağımı değiştirdim.
Rx 6800 2. el bir kart satın aldım ve Cooler master 650w Mwe v2 80+ güç kaynağına geçiş yaptım. O günden beri bu 2 hatayı bilgisayarı kullandığım herhangi bir dakikada alıyorum, Özellikle oyunda iken. Fakat zaman farketmiyor bazen dakikada bir, bazen 3-4 saatte bir bilgisayar hata vermeden kapanıp tekrar açılıyor kitleniyor sesler. Oyun dışında da genellikle video izlerken ve bir sayfada gezinirken gidiyor occt den güç testi yaptım bir sorun olmadı Şimdi bilgisayarımı satma aşamasındayım. Fakat satıcı olarak ayıplı mal da kimseye satmak istemem. Hata güç kaynağından mı kaynaklanıyor yoksa ekran kartından mı kaynaklanıyor kesin olarak nasıl anlayabilirim bunu sormak istiyorum. Başka bir ekran kartı ve güç kaynağıyla deneyebilecek konumda değilim.
Ekran görüntüsü 2024-05-02 155351.png
Ekran görüntüsü 2024-05-02 155316.png

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
398
Umarım basit bir nedenden kaynaklanıyordur. Şunu önerebilirim ufak bir test etme amaçlı ;

bilgisayarı kullandığınız üçlü priz yada priz değiştirme şansınız mevcutmu veya başka odada başka prizle denemeniz. Benzer bir şekilde iletilen elektrik akımı sorunlu olduğundan dolayı kernel 41 hatası alıyordum ve tesadüfen bu şekilde çözülmüştü. Arkadaşında aynı apartmanda yaşayınca oda böyle çözdü. Çözülemeyenlerde oldu tabi. Yinede denemekten bi zarar geleceğini düşünmüyorum

KS

Kaandown

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Umarım basit bir nedenden kaynaklanıyordur. Şunu önerebilirim ufak bir test etme amaçlı ;

bilgisayarı kullandığınız üçlü priz yada priz değiştirme şansınız mevcutmu veya başka odada başka prizle denemeniz. Benzer bir şekilde iletilen elektrik akımı sorunlu olduğundan dolayı kernel 41 hatası alıyordum ve tesadüfen bu şekilde çözülmüştü. Arkadaşında aynı apartmanda yaşayınca oda böyle çözdü. Çözülemeyenlerde oldu tabi. Yinede denemekten bi zarar geleceğini düşünmüyorum
aynı oda içinde 2 farklı prizde ve 3 lü prizle test ettim sonuç aynıydı ama farklı odada test etmedim whea logger hatası da olduğu için anlaması gerçekten zor tavsiyen için teşekkür ederim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri