Soru Kingston Kc3000 Vs Fury Renegade 1Tb Hangisi Alınır?

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Hocam kc3000 türkiyeden renegade ise amazon germany den geliyor renegade daha iyi ve indirimle fiyatı aynı olur ama eksi yönü yurtdışından geliyor. Sorum şu yurt dışından ssd yi alırsam garanti nasıl oluytor garanti devam ediyormu?
kc3000.png
renegade 1tb.png

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,187
KS

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Kc3000 daha iyi bence alınabilir
Elmacık satıcısını uzun zamandır görüyorum ne kadar güvenilirdir acaba? Piyasada çok kingston sahte ssd dolaşıyor. Şimdi sipariş vermeyeceğim zaten foruma özel m.2 kodu düşerse onu almayı planlıyorum bakalım hayırlısı.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,187
Elmacık satıcısını uzun zamandır görüyorum ne kadar güvenilirdir acaba? Piyasada çok kingston sahte ssd dolaşıyor. Şimdi sipariş vermeyeceğim zaten foruma özel m.2 kodu düşerse onu almayı planlıyorum bakalım hayırlısı.
Ha özel m2 geliyor ama 500gb elmacık güvenilir o sahte şeyler n11 de oluyor genelde

Furkanbey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kingston Nv2 1tb 3500mb/2100mbs
M2 SSD alıcaktım satıcı elmacık fakat trendyoldaki fotoğraflı yorumları okudum birisine kırık gelmiş diğerine de sahte ürün gelmiş elmacık satıcısından almaktan vazgeçtim teknobiyotikten aldım. Kingstone Nv2 1tb M2 Ssdnin en düşük fotoğraflı yorumlarına bakarsanız görebilirsiniz.

KS

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Kingston Nv2 1tb 3500mb/2100mbs
M2 SSD alıcaktım satıcı elmacık fakat trendyoldaki fotoğraflı yorumları okudum birisine kırık gelmiş diğerine de sahte ürün gelmiş elmacık satıcısından almaktan vazgeçtim teknobiyotikten aldım. Kingstone Nv2 1tb M2 Ssdnin en düşük fotoğraflı yorumlarına bakarsanız görebilirsiniz.
Bilgilendirme için sağolun hocam.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,635

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Hocam kc3000 türkiyeden renegade ise amazon germany den geliyor renegade daha iyi ve indirimle fiyatı aynı olur ama eksi yönü yurtdışından geliyor. Sorum şu yurt dışından ssd yi alırsam garanti nasıl oluytor garanti devam ediyormu?
Ekli dosyayı görüntüle 18353Ekli dosyayı görüntüle 18354
KC3000 burdan al Yurt dışı ürünlerinde garanti işi sıkıntı

İstersen bu üründe güzeldir

Cem Kaynar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Ekli dosyayı görüntüle 18353Ekli dosyayı görüntüle 18354
Ben kc300 ü ilk olarak n11 üzerinden teknobiyotikten aldım ssdyi pc görmedi hiçbirşekilde hatta forumda konusunu açmıştım iade edip elmacık dan aldım sorunsuz bir şekilde geldi bir sorun olmadı okuma yazma değerleri aynı kingstonun kendi programında da ssd bilgileri gözüküyor.

KS

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Ben kc300 ü ilk olarak n11 üzerinden teknobiyotikten aldım ssdyi pc görmedi hiçbirşekilde hatta forumda konusunu açmıştım iade edip elmacık dan aldım sorunsuz bir şekilde geldi bir sorun olmadı okuma yazma değerleri aynı kingstonun kendi programında da ssd bilgileri gözüküyor.
Iade ederken teknobiyotik bir arıza çıkardımi size?

Son düzenleme:

emretasar02

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Kc3000 2TB ve 1TB versiyonlarını kullanıyorum. Gayet memnunum.

kaiser soze

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
KC3000 ve Fury Renegade modellerinin her ikisi de;

*Aynı şirketin(Kingston) ürünüdür.
*Aynı kontrolcü çipini kullanır(Phison E18).
*Aynı sağlayıcıdan(Micron) alınan aynı tip NAND yonga kullanır(176L 3D TLC).
*Aynı tip soğutucu kullanır. İnce, grafen denilen bir malzeme. Alüminyum blok kadar değilse de serin çalışmasına yardımcı olur.

Farklı olarak;
(!) Fury Renegade %25 daha fazla TBW garantisi verir.
(!) Fury Renegade kağıt üstünde performans olarak ihmal edilebilir seviyede önde görünüyor. 7000 yerine 7300 MB/s okuma hızı olması gibi.

Sonuç; Fury Renegade, KC3000 ile kıyaslanınca fiyat farkını pek hak etmiyor. Tabi her halükarda 980 PRO veya 990 PRO alıp Samsung'u zengin etmekten iyidir. TBW garantisini önemsiyor olsaydım bile 1TB için KC3000 üzerine en fazla 100₺ fark öderdim. Ancak önemsemiyorum. Ben dahil çoğu kişi o kadar veri yazmadan ve SSD'si ölmeden sistemini emekli eder. O kadar uzun yıllar dayanır yani.

Kısacası, sırf Fury Renegade için fazla para verilmesini, yurt dışından beklenilmesini hele ki ne olduğu belirsiz küçük satıcılarla muhatap olunmasını gereksiz görüyorum.

Garanti olayını Kingston'a sorsan iyi olur. Tahminimce global garanti yoktur. Sıkıntı çıkarsa tekrar Almanya'ya göndermek zorunda kalabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri