Kira Hakkında Napmalıyım??

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Merhaba Arkadaşlar,

İzmirde normalde 2,5k kiram olan evi, normalde %25 arttırarak 3.125 tl olması gerekirken, ev sahibim zam ile 7k yapmayı teklif etti. bende bu evin muadillerine baktığımda 20 binden başladığı için istemeyerekte olsa mahkemeyle uğraşmamak için el mecbur kabul ettim. bir kaç hafta önce ise apartmanın depreme vs. dayanıklılığını ölçmek için numune almışlardı, sonuca göre ise çürük çıktı ve apartmanda binanın 1 yıl & 6 ay içinde yıkılacağı dedikodusu yayıldı. Şimdi bankadan gönderdiğim 7k yı 2 ayın kirası olarak ödedim vs. gibi savunmayla mahkemede karşı çıkabilir miyim??

Moderatörün son düzenlenenleri:

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
tek tavsıyem evde oturacaksan mutlaka kıra sozlesmesı yapın. ve bılgılerı eksıksız doldurun. bizim bu konudan basımız yandı maalesef bu yuzden ev sahıbını mahkemeye veremıyoruz. ayrıca kıraya yuzde 25 lık bır zam uygulanabılırmıs.
istersenız bundan mahkemeye verın ıstersenız aranızda uzlasın uzlasırsanız mutlaka detaylı sozlesme yapın. yatırdıgınız kıraları o gun ıcınde ev sahıbıyle karsılıklı falan ımzalayın bunun ıcın ornek belgeler vr kolaayca hazırlarsınız.

KS

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Kira sözleşmemiz var fakat zam konusunda banka üstünden 7 bin lira göndermiştim. anlaşmayı kabul etmiş mi sayılır yoksa 2 ayın kirasını bir kerette gönderdim gibi bir savunma yapılabilir mi. Bu yıkılma muhabbeti olmasaydı uğraşmazdım yine de.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
Kira sözleşmemiz var fakat zam konusunda banka üstünden 7 bin lira göndermiştim. anlaşmayı kabul etmiş mi sayılır yoksa 2 ayın kirasını bir kerette gönderdim gibi bir savunma yapılabilir mi. Bu yıkılma muhabbeti olmasaydı uğraşmazdım yine de.
yenı sozlesme yapmanız gerekır dıye dusunuyorum. aylık 7bını odemek ıstemıyorsanız ve mahkemeye verceksenız dediğiniz kılıf uydurulabılır gıbı

peder dedıgım sozlesmeyı cıktı alıp goturmus fakat ev sahıbı cakallık yapıp sadece ımza karalamıs dıger bılgılerı vs gırmemısler detaylıca. sonra evı satmıs adam habersız :D ocakta cıkıyoruz

KS

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
yenı sozlesme yapmanız gerekır dıye dusunuyorum. aylık 7bını odemek ıstemıyorsanız ve mahkemeye verceksenız dediğiniz kılıf uydurulabılır gıbı

peder dedıgım sozlesmeyı cıktı alıp goturmus fakat ev sahıbı cakallık yapıp sadece ımza karalamıs dıger bılgılerı vs gırmemısler detaylıca. sonra evı satmıs adam habersız :D ocakta cıkıyoruz
Öğrenciyim, ev sahibine de anlayış göstererek 7 bin lira bile zar zor kabul ettim fakat bu binanın yıkılma konusu çok bozdu. Yarın emlakçıyla konuşmam gerek anlaşılan

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
2020 de ilk sözleşme yapmışız ondan sonrası tekrardan yenilemeye gerek kalmadığı için bu yıla kadar %25 ile devam ettik. ilk sözleşmenin yenilenmeye gerek kalmadan 5 yıl geçerliliği var diye biliyorum.
o zaman senın ıcın avantajlıysa yuzde 25den devam et 7bını kabul etme. öğrencı adamsın hak hukuk belli fazladan nıye odeyesın

kabul etsen sen zor durumdasın etmesen ev sahıbı zor durumda. eyw deyıp cıksan kıralar ates pahasıı valla sen ugrascagına ev sahıbı gıtsın derdını mahkemede cozsun

KS

elymuinium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
o zaman senın ıcın avantajlıysa yuzde 25den devam et 7bını kabul etme. öğrencı adamsın hak hukuk belli fazladan nıye odeyesın

kabul etsen sen zor durumdasın etmesen ev sahıbı zor durumda. eyw deyıp cıksan kıralar ates pahasıı valla sen ugrascagına ev sahıbı gıtsın derdını mahkemede cozsun
evet maalesef. yarın halletmeye bir şeyler yapmaya çalışacağım.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Sözleşmen yok birşey yok kımseye hesap vermek zorunda değilsin ayrıca başta yazmışsın ki mahkeme ile uğraşmak istemiyorum :D SEn neden mahkeme ile uğraşıyorsun şuan zaten devlet nezninde usulsüzlük yapmış ve yüzde 25 olan kira zammı hakkından fazlasını vermişsin bu bir. Kiracı her ay düzgün bir şekilde kirasını ödüyorsa evin yıkılma satılma durumları haricinde sözleşme bitmiş olsa dahi evden istemediği sürece onu evden çıkartmak söz konusu dahi olamaz. Senin sözleşmen bitmiş olsa dahi sen devletin açıkladığı rakakmı her ay kendince zamlı olarak ev sahıbıne atmaya devam etsen bile 5 sene o evde kalırsın. AKsi durum yaşanırsa yani kiradan yana sıkınt ıçıktı ev sahıbı yuzde 25i beğenmıyor gıtsın mahkemeye. SAvcı o dosyayı görene kadar 2 sene geçer :D

ev sahibi neden zor durumda olsun nedir bu ev sahiplerinin başını okşama sevdası? üç kuruşluk evi olmuş milyonlar depremde hepsi kum olacak... SOnra bide paşam 3m luk evine kıra hesabı yapıyor beğenmıyorsa satsın evi yatırım oalrak gören cahil topluma mustehak :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri