Kırık Samsung j5 yaptırılırmı

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Birkaç yıl önce 2018'de falan sanırım. babam j5i yere atmıştı, ekranı kırılmıştı ekran yerinde ama heryeri kırık ekranın .yaptırmak istiyorumda ekranı param parça sayılır .açma kapama tuşu çalışıyor ama temas etmiyor .yaptırılsa iyi olur, bataryası yok .arka kamera var ama kapağı yok, noktalık falan var. kamerayı açınca ama gerek yok, arka kameraya kullanmam tuş ekran batarya yaptırsam kaça patlar çalışıyor. sanırım kırıkken açmaya çalışmıştım açıldı diye hatırlıyorum, kaç TL tutar tahmini?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Birkaç yıl önce 2018'de falan sanırım. babam j5i yere atmıştı, ekranı kırılmıştı ekran yerinde ama heryeri kırık ekranın .yaptırmak istiyorumda ekranı param parça sayılır .açma kapama tuşu çalışıyor ama temas etmiyor .yaptırılsa iyi olur, bataryası yok .arka kamera var ama kapağı yok, noktalık falan var. kamerayı açınca ama gerek yok, arka kameraya kullanmam tuş ekran batarya yaptırsam kaça patlar çalışıyor. sanırım kırıkken açmaya çalışmıştım açıldı diye hatırlıyorum, kaç TL tutar tahmini?
Fiyat hakkında bilgim yok ama 2015 çıkışlı telefon olarak görünüyor internette. Yapılsa bile akıllı telefondan çok aram için kullanabileceğiniz bir cihaza dönüşecek. Ayrıca kullanılamamış olsa bile eskidiği için başka yerden de sorun çıkarma ihtimali var. Benzer eski telefon lazım oldu diye yaptırmıştım sonra pişman oldum.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Maliyeti çok olur diye düşünüyorum. Uygun fiyata 2.elden Samsung S serisi falan bakabilirsiniz. Sıfır diye alacağınız 2-3K arası çoğu telefondan daha iyi.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Mahalle telefoncusunu sormanız gerekmekte çoğu yerde farklı oluyor fiyatlandırma.
Ama eğer İstanbul'da yaşıyorsanız kesinlikle Doğu Bank İş Hanında tamiri vardır.

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Fiyat hakkında bilgim yok ama 2015 çıkışlı telefon olarak görünüyor internette. Yapılsa bile akıllı telefondan çok aram için kullanabileceğiniz bir cihaza dönüşecek. Ayrıca kullanılamamış olsa bile eskidiği için başka yerden de sorun çıkarma ihtimali var. Benzer eski telefon lazım oldu diye yaptırmıştım sonra pişman oldum.
İnstagram tiktok growtopia falan gibi şeylerikullanabilsem yeter açıkcası 2017gibi teyzem vermişti 1 yıl kullandım babam kırdı sonra sinirlenip bebde j7 prime 2 var 5 yıllık baya yavaşladı açıkcası bunu yaptırsam iksiini kullansam falan diyorum 2. Eli temiz i 500den 1000 arasına bulunur sanarım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
İnstagram tiktok growtopia falan gibi şeylerikullanabilsem yeter açıkcası 2017gibi teyzem vermişti 1 yıl kullandım babam kırdı sonra sinirlenip bebde j7 prime 2 var 5 yıllık baya yavaşladı açıkcası bunu yaptırsam iksiini kullansam falan diyorum 2. Eli temiz i 500den 1000 arasına bulunur sanarım
Bu cihaz çıkışı daha eski ve daha kötü performans vereceğini düşünüyorum.

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Sadece growtopia insta tiktok gibi şeyler için kullanıcam zaten gerek yok çok performansa
Selam,
Eski bir telefona dönmek yerine şu an kullanmış olduğunuz telefona ufak ayarlamalar yapıp performanslı bir hale getirmek daha mantıklı olmaz mı? Misal bütün gereksiz uygulamaları devre dışı bırakmak veya animasyon v.s ayarlarını kapatmak gibi. Biliyorum genelde detaylı şekilde ayarlamaları olmuyor bu tür cihazların lakin sıfırlama olmadan v.s ancak bu şekilde cihazı daha performanslı bir hale getirebilirsiniz. Ek bir seçenek olarak sıfırlama yapıp güncellemeleri kapatıp gereksiz uygulamaları v.b devre dışı bırakıp youtube'dan falan performans verecek ayarlarına bakıp denemenizi öneririm. Sosyal medya uygulamaları için aslında bu yöntemler etkili oluyor akabinde eski cihazı yaptırmak para harcamak yerine seçenek olarak deneyebilirsiniz.

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Selam,
Eski bir telefona dönmek yerine şu an kullanmış olduğunuz telefona ufak ayarlamalar yapıp performanslı bir hale getirmek daha mantıklı olmaz mı? Misal bütün gereksiz uygulamaları devre dışı bırakmak veya animasyon v.s ayarlarını kapatmak gibi. Biliyorum genelde detaylı şekilde ayarlamaları olmuyor bu tür cihazların lakin sıfırlama olmadan v.s ancak bu şekilde cihazı daha performanslı bir hale getirebilirsiniz. Ek bir seçenek olarak sıfırlama yapıp güncellemeleri kapatıp gereksiz uygulamaları v.b devre dışı bırakıp youtube'dan falan performans verecek ayarlarına bakıp denemenizi öneririm. Sosyal medya uygulamaları için aslında bu yöntemler etkili oluyor akabinde eski cihazı yaptırmak para harcamak yerine seçenek olarak deneyebilirsiniz.
J5i yaptırıp j5i kullanıcağım ama aynı zmaanda j7 prime 2yide kullanacağım ayrıca sıfırladığımdada performans yükselmiyor açıkcası bana göre sıfırlıyoeum bi kaç ayda bi falan başta performans yükselsede düşüyo tekrardan sıfırladığımda ilk yaptığım iş oto güncelleme kapatmak zaten gereksiz uygulama olarak indirilen uygulamalar devre dışı bırakılamıyor diye biliyorum devre dışı bırakılabilen kullanmadığım world power point vs. Var çok baktım telefon hızlandırma videodu hiç bi fayda dokunmadı açıkcası bana göre

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Hocam growtopiayı normal zaman geçirmek için mi oynuyorsun, farklı illegal işlerin varmı?
Açıkcası son 3 gündür giriyom yapcak bişi de yok turk ay falanda takılıyom sohbet etcek biri arıyom yada growtoken için roles görevi yapıyom falan farm yapıyom vs. Takılıyom yapcak bişi yokki 18 wl var suanki telde turk 50 60 kisiyken kasiyo acikcasi 40 falan 30 kende kasıyo bide illegal işler için 2 telefonmu gerekiyo ne illegal işi varki bi csn var diye biliyom wl kasabileceğin bi taktik vs. Varsa söyleyebilirmisin wl kasıp bişiler almam lazm

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri