Klavye Önerisi bu nasıldır?

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, biliyorsunuz bir kasa topladım zar zor yavaş yavaş gelmeye başladı ekran filan ama tek sorun benim klavyem yok..  kasa ve ekran yaklaşık 14 15 k ya geldiği için klavyeye çok bütçe ayıramıyorum ama fiyat performans ürünü dediğiniz ne vardır?

rampage ın adını duydugum için bu olabilir gibi geldi ama ne dersiniz

oguzhnsrmn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bunu önermem, hiçbir özelliği yok ve güzel değil iki saniyede kırılcak gibi bütçen nedir ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Klavye için bir bütçe verirseniz yardımcı olabiliriz. Düşük bir bütçeysede ona göre ürün önerisi yapalım.

KS

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ugur.gozaydin' Alıntı:
Azıcık daha çıkıp Motospeed CK95 Red Switch Mekanik - 269 TL bu ürünü alabilirsiniz. Çin menşei ürünlerde en iyi markaların başında gelir. En azından iyi bir ürün almış olursunuz bu fiyata. CK95 Mekanik Klavye buda kendi sitesi bakmak isterseniz diye.

Ben bu klavyeyi aldım bugün geldi de ikilemde kaldım ya mekanik klavye kullanmamıştım hiç çok ses çıkarıyormuış bunlar gece oynarken filan cok rahatsız eder gibi geldi :( bana çok ses çıkarmayacak yine böyle rgb mi renkli filan öneri y apabilir misin bu bütçelerde? Aşağı inebiliriz çıkmazsak güzel olur :D

Hatta şuna ekliyim mekanik kaliteli mi oluyor ? mekanik ve sessiz varsa daha mı iyi olur en iyisi ne olur dersin

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Size Uğur Bey Red switch önermiş ki gayet sessiz olan bir switch modelidir daha sessizi brown switch olarak geçiyor farklı bir marka model altında bakmamız gerekiyor.Mekanik istemezseniz öneriyi ona göre yapalım kararınızı belirtin lütfen.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Enes 'in dediği gibi en sessiz anahtar tiplerinden birisinden önerinizi yaptım ki siz mebran klavyeye alışmışsınız sanırım ondan dolayı size o bile sesli gelmiş. Önerinizi yapabiliriz ama bütçe ve gerçekten öneri yapmamızı istiyor musunuz belirtin.

KS

brkndgn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Dün  biraz klavyeleri araştırdım sanırım mekanik daha sağlam oluyor mebran dediğimiz laptop filan tarzı mı ? Laptopta kullandığım sese alıştığım için cok sesli geldi açıkcası dediğiniz gibi sessiz bir modeldir de bu klavye bütçesinde kaliteli diyebileceğiniz kahverengi switch önerebilirseniz ona bakabilirim bir iade edip onu alabilirim belki emin olamadım bu klavyeden tam çünkü

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Piyasada 3 ana anahtar tipi vardır.

1. Mebran klavyeler standart en ucuz yapıda ve en az ömürlü klavye yapısıdır. Kauçuk ve yay mekanizması kullanır. En iyi Mebran klavyeler son zamanlarda tuş ömrü olarak 20 milyon ömür sunabiliyorlar.
  2. Standart mekanik anahtarlar vardır ki size önerdiğim ürün gibi. Bu tip anahtarlar yine yay mekanizması kullanır ama bir devre bileşeni ve her tuşun özel bir devre mekanizması olur. Ve genelde 50 milyon basım ömrü sunarlar.
  3. Son ve en gelişmiş yapı ise optik mekanik anahtarlara sahip klavyeler ki bunlarda en pahalı ve son teknoloji ürünleridir. Yine her tuşun kendi mekanik sistemi olur ama devre bileşenleri yerine lazer optik sensör vardır her tuşta. Bu yüzden en hızlı ve en sağlam mekanik klavye bu tipte olan ürünlerdir. Tuş ömürleri 100 milyon basım ömrü sunarlar.
İşin özeti bu. Size önerdiğim klavye o bütçeye alabileceğiniz en sessiz üründür. Ya mebran alacaksınız ki o fiyatlara kaliteli son teknoloji ile geliştirilmiş Mebran yok piyasada yada bütçenizi arttıracaksınız en az 2 kat.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri