Klavyede sadece oyunlarda bazen bastığım tuşu algılamıyor.

Bahadır Arda Bayır

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, yeni bir blue switch mekanik klavye aldım ancak şöyle bir sorun var: Sadece oyun oynarken, örneğin Valorant'ta D ve A tuşlarına sürekli basarak rakibe peek attığım zaman bunu yaparken bir süre sonra ikisinden birisi basmıyor ve karakterim olduğu yerde duruyor.Aynı şekilde örneğin mouse'u kuşlanarak ateş ettikten sonra hareket etmek istiyorum ancak bazen tuşa ilk bastığım zaman algılamıyor, ikinci basımda algılıyor.Bazense ilk basışımda algılıyor çok garip. Dediğim gibi sadece oyunlarda (bazen) oluyor yazı yazarken bir sorun yok. Klavye marka ve modeli: Dexim DKA007(YH905) . Pc'ye format atmadan önce olmuyordu bu sorun çünkü format atmadan önce birkaç ayar yapmıştım ancak o ayarları şu an hatırlamıyorum. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Merhaba, yeni bir blue switch mekanik klavye aldım ancak şöyle bir sorun var: Sadece oyun oynarken, örneğin Valorant'ta D ve A tuşlarına sürekli basarak rakibe peek attığım zaman bunu yaparken bir süre sonra ikisinden birisi basmıyor ve karakterim olduğu yerde duruyor.Aynı şekilde örneğin mouse'u kuşlanarak ateş ettikten sonra hareket etmek istiyorum ancak bazen tuşa ilk bastığım zaman algılamıyor, ikinci basımda algılıyor.Bazense ilk basışımda algılıyor çok garip. Dediğim gibi sadece oyunlarda (bazen) oluyor yazı yazarken bir sorun yok. Klavye marka ve modeli: Dexim DKA007(YH905) . Pc'ye format atmadan önce olmuyordu bu sorun çünkü format atmadan önce birkaç ayar yapmıştım ancak o ayarları şu an hatırlamıyorum. Yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Herhangi bir makro mevcut mu? Bu tür sorunlar buton/makro atamalarından sonra da olabiliyor.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Bildiğim kadarıyla mevcut değil. Mevcutsada ben bilmiyorum. Nereden bakıyoruz? Kusura bakmayın bu tür konularda pek bilgim yokta :D
Klavye veya Mouse'un yazılımları üzerinden sizin ayarlamanız gerekiyor.
Seçeneklerden biri buydu ama anladığım kadarıyla sizde zaten böyle bir şey yok.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam tak çıkar yapınca bende düzeliyordu birde işletim sistemi kaynaklı olabilir oda şöyle ki ben Windows 11 e geçtiğimde v tuşuna basmadan konuşabiliyordum öyle bir hata vardı Windows 10 a geçtiğimde düzeliyordu 1 hafta sonra tekrar denediğimde gene aynı sorunu yaşamıştım 1 ay sonraki güncellemede düzelmişti mesela bendeki bu hata sizde de öyle bir şey olmuş olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri