Kulaklık Oyunlarda Mikrofona İzin Vermiyor.

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
steelseries arctis 3 2019 aldım. Win 10 desteği kalkmış kulaklığın zaten de şöyle bir sorun yaşıyorum. Twitch den yayın yaparken vs sorun yok ama, cs go, pubg gibi oyunlarda mikrofon çalışmıyor. İzinlere baktım sorun yok oyun ayarlarını delilerce kurcaladım girişlere taktığımda realtek mikrofon ve kulaklık olarak algılıyor 2 girişide ama nedense çalışmıyor. Bir tane kulaklık daha var bende james donkey 712 onu taktım ondan sonra o çalıştı.
Not : JD 712 taktığımda ses ayarları kısmında yeni bir aygıt olarak görüyor usb diye ama ss3 ü taktığımda normal yeni birşey taktığımı algılamıyor yine hoparlör realtek vs vs seçili kalıyor onun üzerinden devam ediyor.Umarım açıklayabilmişimdir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Önce ürünün Win10 desteği kalkmış derken ne kastediyorsunuz? Ürünün Windows 10 desteği vs. var ki zaten 2019 versiyonu Windows 10 Sorround desteğini kullanıyor uyumsuz değiller yani. Bu bir sorun mu onu yazın buna da cevap verelim.

2. olarak ise ürün yani SS AC3 2019 versiyonu JAK girişi olarak takıldığı için anakart ses yazılımınız ki sizde Realtek yazılımı sanırım bu yazılımın güncel olup olmadığını ve yazılımda tüm ayarların kontrollerini yaptığınızdan emin olun ki kurulu değilse Realtek yazılımını kurup çalıştırıp dediğim gibi ayarları kontrol edin.

3. olarak ise SS Engine yani Steel Series ürünlerinin yazılımı https://tr.steelseries.com/engine buradan indirip kurun JAK girişi ile bağlantığı için emin değilim yazılım kulaklığı tanıyacak mı tanımayacak mı ama tanırsa ekstra ayarlar vs. olabilir bir bakın.

KS

Umut Altınışık

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Desteklemiyo derken şunu kast ettim.
1. olarak dediğiniz programı indirdim hesap açtım kendime ve tanımadı.
2. olarak ise direk tak çalıştır yaptığımda 7.1 hissiyatı adına zerre yok, benim diğer james donkey 712 kulaklığım 200 tl ye almıştım o bile bundan daha iyi baya fark atar o derece.
Windows sonic aktifleştirmeyi denedim ss3 kulaklığımda.Ses o kadar kısılıyo ki bırakın ses kasmayı cs de kendi ayak sesimi duyamıyorum.James donkey 712 de sesi 100 üzerinden 30 un üstüne alamıyorum çok ses geliyo diye ss3 de 100 de 100 e alıyorum birkaç defa boşluğuma geldi sesi kısık sanıp ses açmayı denedim.Bu normal mi acaba ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bakın burada siz JAK girişi ile bağlıyorsunuz üründe 7.1 desteği yok USB ile bağlanan ses kartı olan kullaklıklarda 7.1 sanal destek vardır. Windows Sonic 7.1 özelliği kazandırıyor ama sesi çok kısıyorsa bu kulaklığa özgü bir şey. Ancak birde şöyle deneyin.

Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesinden sağ menüdeki Ses Denetim Masasına tıklayın. Açılan pencerede Kayıttan Yürüt sekmesinden SS kulaklığınızı bulun aktif yeşil OK ile görünür çift tıklayın Uzamsal Ses kısmına gelin Ayarı Kulaklıklar için Windows Sonic yapıp alttaki 7.1 kutusunu işaretleyin. Daha sonra Enhancements sekmesine gelin ve Loudness Equalization kutusunu işaretleyip Uygula/Tamam deyin. Bu ayarlar işe yaramaz ise 7.1 için yapacak bir şeyiniz yok. Ekstra yazılıma ihtiyacınız var Boom3D https://www.globaldelight.com/boom/ yazılımı gibi bir yazılıma. Sanal 7.1 ayarları yapabileceğiniz bir yazılımdır bu. Ancak ücretli bir yazılım Windows Sonic yazılımını kapatıp bu yazılım ile daha iyi bir deneyim alabilirsiniz. 30 gün deneme sürümü var ya bunu deneyeceksiniz yada aldığınız kulaklığı geri verip USB ile bağlanan 7.1 bir kulaklık alacaksınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri