Kulaklık tavsiye - öneri ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İyi günler hocalar, max 350 tl uzun ömürlü ses ve mikrofon kalitesi iyi olan oyuncu kulaklığı almayı düşünüyorum. Ses kartım yok MSI H110 M PRO-VD anakartım var. Şuan rampage sn r-10 kullanıyorum sesi ve mikrofonu kısık olduğu için pişman oldum. Gönül ister razer olsun ama asgari ücretle bu mümkün değil. Eğer bu fiyatlarda ki ürünler uzun ömürlü(ort. 5-6 yıl) değilse hiç alma deyin. Bozulana kadar elimdekiyle idare edeyim. Çünkü maddiyat olmadığından uzun bi süre tekrar kulaklık almak istemiyorum. 30 marttan önce almayı düşünüyorum.
Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Eğer bütçe odaklı F/P ürünü isterseniz Gamepower Warlord 7.1 Surround RGB - 253,11 TL bu ürünü alabilirsiniz. James Donkey 712 ile birebir aynıdır. Kaliteli Mikrofonu var ve ses kalitesi gayet tatminkar.

Cooler Master MasterPulse MH530 - 313.02 TL yada HP 1KF76AA OMEN by HP 800 - 338,33 TL bu ürünleri de eğer yukarıdakini almazsanız öneririm. Bu ürünler 3.5mm JAK girişine sahip yani 7.1 yok anakartın ses kartından ses alıyorlar. Ben HP OMEN kulaklığını denedim fiyatına göre baya iyi bir kulaklık, tavsiyemdir.

NOT 1 : 7.1 kulaklıklar anakartın ses kartını kullanmazlar. USB ile bağlanan tüm kulaklıklar kendi ses kartlarını taşırlar ve sesi kendi ses kartlarından CODEC 'leyip öyle verirler.

NOT 2 : Windows 10 'da bu 7.1 kulaklıkların yaptığı sanallaştırmanın aynısını kullanabiliyorsunuz Windows 10 'un içine entegre bu özellik zaten bu sanal 7.1 kullaklıkların hepsi Windows 'un yaptığı gibi yazılım ile 7.1 yapıyor. Adı Windows Sonic açması kolay şuan ki kulaklığınızda deneyebilirsiniz.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Eğer bütçe odaklı F/P ürünü isterseniz Gamepower Warlord 7.1 Surround RGB - 253,11 TL bu ürünü alabilirsiniz. James Donkey 712 ile birebir aynıdır. Kaliteli Mikrofonu var ve ses kalitesi gayet tatminkar.

Cooler Master MasterPulse MH530 - 313.02 TL yada HP 1KF76AA OMEN by HP 800 - 338,33 TL bu ürünleri de eğer yukarıdakini almazsanız öneririm. Bu ürünler 3.5mm JAK girişine sahip yani 7.1 yok anakartın ses kartından ses alıyorlar. Ben HP OMEN kulaklığını denedim fiyatına göre baya iyi bir kulaklık, tavsiyemdir.

NOT 1 : 7.1 kulaklıklar anakartın ses kartını kullanmazlar. USB ile bağlanan tüm kulaklıklar kendi ses kartlarını taşırlar ve sesi kendi ses kartlarından CODEC 'leyip öyle verirler.

NOT 2 : Windows 10 'da bu 7.1 kulaklıkların yaptığı sanallaştırmanın aynısını kullanabiliyorsunuz Windows 10 'un içine entegre bu özellik zaten bu sanal 7.1 kullaklıkların hepsi Windows 'un yaptığı gibi yazılım ile 7.1 yapıyor. Adı Windows Sonic açması kolay şuan ki kulaklığınızda deneyebilirsiniz.

Sağlam bilgi için çok teşekkürler. tavsiylerinizi değerlendiricem.

Peki bu kulaklık için ne dersiniz ? ses kartsız almak mantıklı mı sürücülü falan diyor ?
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]https://urun.n11.com/mikrofonlu-kul..._campaign=akakce_genel&v=1.91.7[/font][/SIZE]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Malik Karasu' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Peki bu kulaklık için ne dersiniz ? ses kartsız almak mantıklı mı sürücülü falan diyor ?
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]https://urun.n11.com/mikrofonlu-kul..._campaign=akakce_genel&v=1.91.7[/font][/SIZE]

Bu kualklık gayet kaliteli bir ürün fiyatı yine düşmüş kaliteli ürünler yapan iyi bir makadır Plantronics markası. Yöneticimiz yani Enes kullanıyor bu kulaklığı memnun diye biliyorum. Dolby Atmos destekli bu ürün ses kalitesi olarak baya başarılı. Ayrıca ses kartı almanıza gerek yok boşa masraf yapmayın.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Malik Karasu' Alıntı:

Bu kualklık gayet kaliteli bir ürün fiyatı yine düşmüş kaliteli ürünler yapan iyi bir makadır Plantronics markası. Yöneticimiz yani Enes kullanıyor bu kulaklığı memnun diye biliyorum. Dolby Atmos destekli bu ürün ses kalitesi olarak baya başarılı. Ayrıca ses kartı almanıza gerek yok boşa masraf yapmayın.

Hmm, saolun ilginiz için teşekkürler. 4 ürüne de tek tek bakıcam umarım enes beyde yorum yapar ona göre alıcam inşallah.

Az önce bir arkadaşla görüştüm de anakartının ses kartı güçsüz dedi.

Üzerinde ses kartı olan kulaklık alacaksın yada  https://urun.n11.com/ses-karti/pci-...press-4836a-pc-masaustu-bilgisayar-P328934348 bu ürünü almalısın yoksa alacağın hiç bir kulaklık işe yaramaz dedi ama kafam karıştı...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Malik Karasu' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

Hmm, saolun ilginiz için teşekkürler. 4 ürüne de tek tek bakıcam umarım enes beyde yorum yapar ona göre alıcam inşallah.

Az önce bir arkadaşla görüştüm de anakartının ses kartı güçsüz dedi.

Üzerinde ses kartı olan kulaklık alacaksın yada  https://urun.n11.com/ses-karti/pci-...press-4836a-pc-masaustu-bilgisayar-P328934348 bu ürünü almalısın yoksa alacağın hiç bir kulaklık işe yaramaz dedi ama kafam karıştı...

Kullandığınız anakartta yani MSI H110M-PRO-VD ürününde giriş/orta seviye için iyi bir ses yongası mevcut, sorun yaşamazsınız büyük ihtimal ile ses konusunda. Bu anakartın üzerindeki ses yongası zaten hali hazırda 100-150 TL civarındaki bir ses kartı kadar kaliteli. Yani eğer JAK girişine sahip bir kulaklık alacaksanız masraf yapmadan önce kulaklığı deneyin sonrasında eğer tatmin olmazsanız size anakartınızda ki ses kartından daha kaliteli bir ürün öneririz. Ucuz ve markasız ürünlere yönelmeyin farkı anlayamazsınız yada daha kötüsünü alırsınız yoksa. USB ile bağlanan 7.1 bir kulaklık alacaksanız buna gerek yok zaten. Benim size tavsiyem Plantronics RIG 500 PRO Dollby Atmos bu kulaklığı alın ve önce deneyin, sonrasında gerekirse masraf yapıp ses kartı alın.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Uğur’un ömerdiği kulaklık benim yaklaşık 3 aydır kullandığım bir kulaklık. Gerek oyunlara gerekde müzik dinlemek için aşırı memnunum. Kutu içerisinden Dolby aktifleştirme kodu çıkıyor bunu kurunca mükemmel bir deneyim sizi bekliyor diyebiliriz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
https://www.youtube.com/results?search_query=Plantronics+RIG+500+PRO - Bu bağlantıdan bir sürü test ve incelemelerine ulaşabilirsiniz. Örneğin; https://www.youtube.com/watch?v=dzXPcb4qixU bu videoda 4.22 dakikasına gelirseniz mikrofon testini göreceksiniz. Çoğu yabancı ama altyazı açarsanız genelinde hep olumlu konuşulduğunu görürsünüz. Kulaklık gerçekten kaliteli ses netliğine, gücüne ve kalitesine sahip. Mikrofon kaliteside azımsanmayacak kadar kaliteli. Sizin aklınız birkaç yoruma takılmasın ki zaten o ürün başka bir kulaklık ki o üründe kaliteli bir kulaklık.

Plantronics markası ses konusunda uzmanlaşmış köklü bir firmadır. Hatta yakın zamanda Logitech firması satın almak istemiş ama Plantronics satmamıştır kendisini buda ek bilgi olsun.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:

Enes Değirmenci' Alıntı:
Kulaklık seni pişman etmez. Aklına gelebilecek bütün oyunları oynuyorum gayet de memnunum.

Yorumlarınızı defalarca tekrar tekrar okudum yabancıların videolarını izledim, ayrıca yorumlarını çevirerek okudum. Herşekilde ürün tatmin edici görünüyor. Ancak ürünü almaya karar veremedim ses kartım yok diye. Kulaklıktan memmun kalmadığım taktirde max kaç paralık bir ses kartı ürünü almam gerekir ?
onuda düşünerek bütçemi ayarlamak istiyorum. Sadece max fiyatı yazsanız yeterlidir.

Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartınızın ses özellikleri yeterli olacaktır ama illede fiyat isterseniz ses kartı için şöyle söylemeliyim sizin anakartınızdaki ses çipinden daha iyisini almalısınız ki farkı anlaşılsın oda yaklaşık olarak Asus Xonar DG 5.1 Kanal PCI Gaming Ses Kartı - 212,61 TL bu fiyata geliyor. Araştırdım ve piyasada ki en uygun en iyi ses kartı bu şuan. Önce kulaklığı alın ve sonrasında tatmin olmazsanız ses kartını alırsınız 200 TL civarında bir para ayırmanız gerek ses kartı için.

KS

Malik Karasu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakartınızın ses özellikleri yeterli olacaktır ama illede fiyat isterseniz ses kartı için şöyle söylemeliyim sizin anakartınızdaki ses çipinden daha iyisini almalısınız ki farkı anlaşılsın oda yaklaşık olarak Asus Xonar DG 5.1 Kanal PCI Gaming Ses Kartı - 212,61 TL bu fiyata geliyor. Araştırdım ve piyasada ki en uygun en iyi ses kartı bu şuan. Önce kulaklığı alın ve sonrasında tatmin olmazsanız ses kartını alırsınız 200 TL civarında bir para ayırmanız gerek ses kartı için.

ben iptal .s 200+ çok fazla yaa
neyse ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Malik Karasu' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

ben iptal .s 200+ çok fazla yaa
neyse ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Almanıza gerek yok zaten ses kartı sizin anakartınız gayet yeterli önerdiğim Plantronics RIG 500 Pro model kulaklığı alın geçin. Yöneticimiz Enes aynı kulaklığı kullanıyor anakartıda öyle üst düzey değil giriş seviyesi bir anakart ve ses kartı kullanmıyor, kulaklığın performansından gayet memnun. Size tavsiyem alın geçin kulaklığı başka masraf yapmanıza gerek yok.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri