kullaklık ve monitör hoporlör hakkında yardım

Süpreme006

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ikiside jak girisli kullaklıkda mıcrofon ve hoporlor var monitörden hoporlor jak var ve bu ıkısı bır arada calısmıyor yardımcı olucak varmı acaba sağ altan bı ona bı ona gecıyorum iki aynı anda calısmıyor orta yejıl jak takınca hangısı taktıysam o calısıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yarım yamalak anladığım kadarıyla şöyle söylemek istiyorum. Monitör ve Hoparlörünüz 3.5mm JAK girişi var siz ses almak için ikisinide kullanıyorsunuz ama birisi aktif oluyor. Şimdi size şöyle anlatayım sistemde sadece 1 ses kaynağı aktif olabilir aynı anda 2 cihaz akitf olmaz. Bunun için ekstra bir yazılım kullanmanız gerekiyor.

VOICEMEETER Virtual Audio Mixer
https://www.vb-audio.com/Voicemeeter/ - Bu yazılımı kullanabilirsiniz. https://download.vb-audio.com/Download_CABLE/VoicemeeterSetup.exe bu SETUP kurulumu dosyası. Yazılımı kurun ve HARDWARE OUT kısmından A1 ve A2 kısmına aynı anda 2 cihazı seçip ses çıkışı yapabilirsiniz. Aynı şekilde INPUT kısmından da aynı anda birden fazla ses girişi sağlayabilirsiniz.

KS

Süpreme006

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
BU KULaklıgı yenı aldım jack gırıslı mıc hoporlor ayrı ama dıgerı usb ıdı sadece takıyordm sağ alt köseden geciş yapabılıyordm ama suan yapamıyorm

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sisteme bağlı aktif ses kaynakları sağ alt köşeye listelenir eğer siz aygıtı devre dışı bırakmadıysanız tabi. Windows Ayarları / Sistem / Ses sekmesine gelin ve Çikış cihazınızı seçin sekmesinden deneyin eğer burada da yoksa bu sekmeden sağ menüden Ses Denetim Masasına tıklayın ve açılan pencerede Kayıttan Yürüt sekmesindeki listeye sağ tıklayın ve Devre Dışı Bıraklıkmış Aygıtları Göster ve Bağlantısı Kesilmiş Aygıtları Göster seçeneklerine tıklayın ve listede o seçim yapamadığınız aygıta bakın aktif mi değil mi. Eğer aktif değilse devre dışı ise aygıtı aktif edin eğer listede yoksa bağlantınızda sorun vardır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri