LAPTOP EKRAN AYARI

Gewon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaşlar

Laptopu harici monitör ile kullanıyorum. Laptop kapağını kapattığımız zaman laptop ekranı cihazdan bağlantısı kopmuş bir monitör olarak algılıyor.
Uzatılmış modda kullanıyorsak ve laptop kapağını kapattığımızda ikinci ekran uzatılmış moddan çıkıp masaüstünü gösteriyor. Ayna modunda kullanırsakta laptop kapağı kapatıldığında ekran ayarlarında laptop ekranı gözükmüyor bile. Laptop kapağını kapatınca bir şey yapma seçili olmasına rağmen bunu yapıyor elimde birden çok marka model laptoplar var ASUS marka laptoplarda kapağı kapattığımda bile ekran arka kısımda çalışmaya devam ediyor ancak monster laptoplarda kapak kapatılınca masaüstü otomatik olarak harici monitöre geçiyor. Bunu yapmasını nasıl engelleyebiliriz.

Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi forumlar.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Tam olarak anlamdım ama arama kısmına girin güç planı seçin yazın sol tarafta kapak kapatıldığında yapılacakları seçin var oradan kapağı kapattığımda kısmını hiç bir şey yapma yapın.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Bunu windows sağlıyor ama sizde muhtemelen monster bir yazılımı bunu değiştiriyor. Hiç kullanamadım ama kendi programları varsa ayarlarına bakar mısınız.

KS

Gewon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Tam olarak anlamdım ama arama kısmına girin güç planı seçin yazın sol tarafta kapak kapatıldığında yapılacakları seçin var oradan kapağı kapattığımda kısmını hiç bir şey yapma yapın.
Bunu windows sağlıyor ama sizde muhtemelen monster bir yazılımı bunu değiştiriyor. Hiç kullanamadım ama kendi programları varsa ayarlarına bakar mısınız.
Laptopa harici monitör bağlı şekilde kullanıyorum.

Eğer uzatılmış modda kullanırken laptop kapağını kapatırsak uzatılmış moddan çıkıp yalnızca birinci ekran moduna geçiyor laptop kapağını açtığımızda tekrar uzatılmış moda geri dönüyor.Örneğin powerpointte sunum yapıyorsak uzatılmış moddayken ekranı kapattığımızda sunum modu kapanıyor kapak kapatıldığında bir şey yapma ayarı seçili olmasına rağmen laptop kapağı kapandığında ekran ayarlarında bir tane monitör gözüküyor kapak kapatılsa bile ekranın arka planda çalışmasını nasıl sağlayabiliriz.

laptop kapağı kapatılsa bile ekranlar kısmında gözükmesini nasıl sağlayabiliriz aslında kısacası.

kapak kapatıldığında uyku moduna geçmiyor fişi çekilmiş bir ekran gibi cihazdan bağlantıyı koparıyor.

monster teknik destekten yardım almayı denedim ancak çözüme ulaşamadım.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Laptopa harici monitör bağlı şekilde kullanıyorum.

Eğer uzatılmış modda kullanırken laptop kapağını kapatırsak uzatılmış moddan çıkıp yalnızca birinci ekran moduna geçiyor laptop kapağını açtığımızda tekrar uzatılmış moda geri dönüyor.Örneğin powerpointte sunum yapıyorsak uzatılmış moddayken ekranı kapattığımızda sunum modu kapanıyor kapak kapatıldığında bir şey yapma ayarı seçili olmasına rağmen laptop kapağı kapandığında ekran ayarlarında bir tane monitör gözüküyor kapak kapatılsa bile ekranın arka planda çalışmasını nasıl sağlayabiliriz.

laptop kapağı kapatılsa bile ekranlar kısmında gözükmesini nasıl sağlayabiliriz aslında kısacası.
Otomatik geçişi windows sağlıyor normalde. Siz de ise monster bir uygulaması muhtemelen bunu engelleyecek bir komut yolluyor gibi. Monster kendi uygulamaları varsa onların ayarları kontrol etmek faydalı olabilir. Hiç kullanılmıyorsalar silip denenebilir.

KS

Gewon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Otomatik geçişi windows sağlıyor normalde. Siz de ise monster bir uygulaması muhtemelen bunu engelleyecek bir komut yolluyor gibi. Monster kendi uygulamaları varsa onların ayarları kontrol etmek faydalı olabilir. Hiç kullanılmıyorsalar silip denenebilir.
Laptop kapağı kapatılsa bile laptop ekranının aktif olarak çalışmaya devam etmesini nasıl sağlayabilirim.

Birde Windows 11 de yeni bir ekran algılandığında ekran küçülüp tekrar tam boyuta dönüyor animasyon olarak bunun devre dışı bırakılma ihtimali var mıdır ?

Laptop kapağı kapatıldığında bir video oynuyorsa hoparlörler çalışamaya devam ediyor ancak laptop kasasına dahil olan ekranının beslemesini durduruyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri