Laptop Ekranında Noktalar Çıkıyor

TalhaKadir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba Arkadaşlar bu cihazı almış bulunmaktayız yalnız ekran kartı yüke binince ekranda göz kırpmalar ver yer yer hareketli noktalar çıkmaya başlıyor cihazda w11 var yazılımsal olarak bir sorun olabilir mi ?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283

Bu konuda anlatıldığı şekilde ekran kartı sürücünüzü silin ve tekrar yükleyin. Eğer sorun düzelmezse Windows 10 ile denersiniz. Hâlâ devam ediyorsa donanımsal bir sorun olabilir. Bu durumda servisle görüşmelisiniz.

KS

TalhaKadir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Bu konuda anlatıldığı şekilde ekran kartı sürücünüzü silin ve tekrar yükleyin. Eğer sorun düzelmezse Windows 10 ile denersiniz. Hâlâ devam ediyorsa donanımsal bir sorun olabilir. Bu durumda servisle görüşmelisiniz.
Cihaz orjinal w11 ile geliyor zaten bugün teslim aldık garantiye göndereceğim

KS

TalhaKadir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Casper kendi sitesi üzerinden driver yüklememi ve sorunun düzelebileceğini söyledi zaten Windows update ve geforcedan tüm güncellemeleri yapmama rağmen bu sorun varken kendi sitelerinden yükliyeceğim driverlarla sorun çözülebilir mi?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Casper kendi sitesi üzerinden driver yüklememi ve sorunun düzelebileceğini söyledi zaten Windows update ve geforcedan tüm güncellemeleri yapmama rağmen bu sorun varken kendi sitelerinden yükliyeceğim driverlarla sorun çözülebilir mi?
Zannetmiyorum fakat yine de deneyebilirsiniz. Sorununuz çözülmezse denedim çözülmedi diyip servise gönderirsiniz.

KS

TalhaKadir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Cihazım servisten geldi aynı sorun devam ediyor yalnız şunu farkettim şarj aletini taktığımda bu sorun başlıyor şarjdan çıkardığında noktalanmalar göz kırpmalar düzeliyor

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Donanımsal bir sorun gibi gözüküyor. ya adaptör yeterli gücü veremiyor veya fazla güç veriyor, veya anakart ekran kartına yeterli gücü iletemiyor. İade edin ürünü başka markalara yönelin.

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Casperden geçen sene monitör almıştım. Ekranda ölü piksel değil bildiğiniz yarık vardı. İademi allahtan kabul ettiler de uğraştırmadılar. Stok 1 idi ve ben aldıktan sonra satış kapanmıştı. İademi kabul ettikten sonra ürün tekrar stoğa eklendi ve satıştaydı. Satıcı casper genel merkezi ile aynı binadaydı muhtemelen servi satış noktası felandır. Casper'den de bukadar olur zaten.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri