Laptop Harici Mikrofon Sorunu

DDEMR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. Philips SHM1900 model mikrofon girişli kulaküstü kulaklık kullanıyorum. Masaüstü bilgisayarımda (Windows 7) hem hoparlör hem mikrofon girişini takarak sıkıntısız oynuyorum ve ses alış verişte hiçbir sorun olmuyor. Ancak Monster Abra A5 (Windows 10) marka dizüstü bilgisayarımda ne yapıp ne ettiysem mikrofonu ayarlayamadım. Laptop dahili mikrofondan sesi alıyor. Onu devre dışı bırakıp takıyorum yinede fayda etmiyor. Karşı tarafa çok şiddetli bir şekilde "dnnnn" diye ses gidiyor (ses kaydediciyle sesi kaydettim dediğim hiçbir şey duyulmuyor ve dnnnn sesi geliyor.). Bu sorunu nasıl çözebilirim bilen varsa yardımlarını bekliyorum...

Not: Dahili mikrofon sıkıntısız çalışıyor sorun harici olanı takınca oluyor.

KS

DDEMR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kulaklığı alalı birkaç sene oluyor. Onda sıkıntı yok diğer bilgisayarımda onun mikrofonunu çok rahat bir şekilde kullanıyorum. Sorun laptopa mikrofon jakini takınca başlıyor.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Ekip arkadaşlarımızdan aynı sorunu furkanda yasiyordu.Driverlari kaldirip yeniden yukledikten sonra bu sorunu çözüldü bu yolu deneyip geri donus saglarmısınız ?
(Driver yukleme isleminden sonra pcnize reset atip mikrofonu oyle deneyin)

KS

DDEMR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sorun hala güncel, maalesef çözemedim.

KS

DDEMR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
@Enes Değirmenci: Mikrofonda bir sıkıntı yok hocam diğer bilgisayarımda sıkıntısız çalışıyor.

@PCMaster: Aynen ayrı iki giriş var. 1 kulaklik/hoparlor ve 1 mikrofon girisi.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
o zaman bu kesinlikle yazılımsal bir sıkıntı ancak dediğim yöntemleride uyguladınız diğer arkadaşların başka bir çözüm yolu varsa onları bir deneyelim....

KS

DDEMR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam bende ne yapacagimi bilemedim gercekten..

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Bütün olarak yaşıyor problemi sanırsam başka bir kulaklıkla aynı jak girişinden o kulaklığında mikrofonunu test etme şansın bulunuyor mu ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri