Laptop İçin Harddisk

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Merhaba Dostlar;
Elimde i5 3.nesil işlemcili bir laptop var. Laptop u kolay sayılabilecek işlerde: youtube da vs. kullanacağım, fazla da masraf etmek istemiyorum. Yenilenmiş harddisk alıp içine win 7 veya 8.1 kursam ve kullansam bir sorun olur mu?

Ekli dosyalar

• 20221028_230237.jpg
    20221028_230237.jpg
    491.2 KB · Görüntüleme: 5

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhaba Dostlar;
Elimde i5 3.nesil işlemcili bir laptop var. Laptop u kolay sayılabilecek işlerde: youtube da vs. kullanacağım, fazla da masraf etmek istemiyorum. Yenilenmiş harddisk alıp içine win 7 veya 8.1 kursam ve kullansam bir sorun olur mu?
Çok yavaş çalışır 400 TL ve civarına bence 240gb SSD alın o laptopu hayata döndürür.Laptop zaten eski HDD takmayın birde.

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Çok yavaş çalışır 400 TL ve civarına bence 240gb SSD alın o laptopu hayata döndürür.Laptop zaten eski HDD takmayın birde.
Tamam, fazla masrafa kaçmak istemiyorum (Laptop eski o yüzden) ama biraz daha araştırayım. Öneriniz için Teşekkürler.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Tamam, fazla masrafa kaçmak istemiyorum (Laptop eski o yüzden) ama biraz daha bakayım.
Gördüğüm kadarıyla ana sisteminizde de SSD yok.Laptop eski olsa da sıkıntı yok bence laptoptan çıkarıp ana sisteminize takarsınız (ana sisteme takınca bir daha Laptopta takmak istemeyeceksiniz.)
Ama yine de ben masraf yapmayayım derseniz bir sata beğendiğiniz bir sata hddyi alıp geçin.

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Gördüğüm kadarıyla ana sisteminizde de SSD yok.Laptop eski olsa da sıkıntı yok bence laptoptan çıkarıp ana sisteminize takarsınız (ana sisteme takınca bir daha Laptopta takmak istemeyeceksiniz.)
Ama yine de ben masraf yapmayayım derseniz bir sata beğendiğiniz bir sata hddyi alıp geçin.
Aynen ana sistemime m2 ssd de almadım indirim muhabbetleri falan olduğu için. Ama yakın zamanda alacağım. Hgst hdd yi bu laptop tan söküp ana sisteme takmıştım ama m2 ssd aldıktan sonra da laptop a geri takmayı düşünmüyorum ek depolama açısından kalmasını düşünuyorum o yüzden laptop a hdd alayım demiştim. Belki sata ssd de alırım. Bu arada Teşekkürler.

Son düzenleme:

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Aynen ana sistemime m2 ssd de almadım indirim muhabbetleri falan olduğu için. Ama yakın zamanda alacağım. Hgst hdd yi bu laptop tan söküp ana sisteme takmıştım ama m2 ssd aldıktan sonra da laptop a geri takmayı düşünmüyorum ek depolama açısından kalmasını düşünuyorum o yüzden laptop a hdd alayım demiştim. Belki sata ssd de alırım.
Amazon'da yine Prime indirimleri olacak, bütçeyi yükseltmeye çalışın.
Belki 40-50 TL fazla verir, düzgün bir şeyler alma imkanı bulursunuz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri