Laptop İçin SSD Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EmircanEren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam hocalarım, bugün Lenovo IdeaPad Gaming 3 modeli bir laptop aldım, içeriğinde 1TB HDD (2'5 SATA3) ve 256GB SSD (PCIe 2242) mevcut. Ancak ben HDD'yi kullanmak istemiyorum, upgrade yapacağım.
Hangi SSD'yi alacağım konusunda da kafam karıştı (uyumluluk, fiyatı, performansı). Şuanda bütçem 1500TL (Türkiye'den alacağım).

Önerilerinizi bekliyorum, (Laptopun hangi parçaları desteklediğini ve diğer detayları için linki bırakıyorum)
Ürün Linki (IdeaPad Gaming 3-15IHU6 - Type 82K1 - Model 82K1000ABM)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
KS

EmircanEren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Laptop İçin SSD Önerisi

ugur.gozaydin' Alıntı:
Listenden ürün bakmanıza gerek yok. Bütçenize uygun disk önerisi yapacağım.

SanDisk SDSSDH3-1T00-G25 1TB Ultra 3D NAND Sabit SSD, SATA-3, 2.5/7mm, 560 MB/sn'e kadar - 1.328 TL - Oldukça performanslı ve üst düzey bir SATA SSD disktir.

Samsung QVO 870 1TB 560MB-530MB/s Sata 3 2.5" SSD (MZ-77Q1T0BW) - 1.562 TL - Buda oldukça iyi bir ürün.

Uğur hocam çok teşekkür ediyorum, not aldım linkleri.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Laptop İçin SSD Önerisi

Ö.değil. Birde Cuma gününü beklerseniz belki daha ucuza alabilirsiniz bunları veya alternatiflerini bilginiz olsun.

KS

EmircanEren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Ö.değil. Birde Cuma gününü beklerseniz belki daha ucuza alabilirsiniz bunları veya alternatiflerini bilginiz olsun.

Tamamdır hocam, bir de diğer M.2 2280 SSD portunada bir ssd alacağım, ancak PCI 4 olan ürünler anakart destekliyor mu anlıyamadım? Fikriniz var mı acaba, işlemci i7-11730h Intel'in websitesinde (Microprocessor PCIe RevisionGen 4 Chipset / PCH PCIe RevisionGen 3) yazıyordu çözemedim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Laptop İçin SSD Önerisi

Anakart soketi destekliyor soket aynı ama Laptop gibi komplike bir cihazda BIOS odaklı sıkıntı çıkabilir. Siz işinizi garantiye alıp PCIe 3.0 ile ilerleyin bence.

İşlemci PCIe 4 destekliyor ama çipset yani anakart 3 destekliyor yazıyor sizin yazınızda ve sitede.

KS

EmircanEren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakart soketi destekliyor soket aynı ama Laptop gibi komplike bir cihazda BIOS odaklı sıkıntı çıkabilir. Siz işinizi garantiye alıp PCIe 3.0 ile ilerleyin bence.

İşlemci PCIe 4 destekliyor ama çipset yani anakart 3 destekliyor yazıyor sizin yazınızda ve sitede.

Okey hocam, çok teşekkür ediyorum iyi akşamlar dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri