Yardım Laptop Için Termal Macun Önerisi Lazım

Atlanta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selamlar hp 255 g8 laptopa sahibim ryzen 5 5500U işlemci var üzerinde 1 sene oldu alalı termal macun değişimi yapmak istiyordum mx-4 alıp termal macunu değiştirdim ancak bilgisayar oyunda 65-70 derece boşta 45-50 derecelerde çalışıyor sanırım macun pump out yaptı. sizden pump out yapmayan çok pahalı olmayan termal macun önerisi istiyorum teşekkür ederim.

ayrıca işlemci etrafına taştığı için bunu nasıl temizleyebilirim? etrafında devre elemanları var zarar vermekten korkuyorum.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Dışarı taşanı, alabildiğiniz kadar kağıt mendil vs. ile almaya çalışın . Fazlada uğraşıp daha fazla sağa sola yaymadan.Zaten şimdiye kadar bi zararı olmadığına göre bundan sonra da olmaz.Sıvı,kolonya falan, sistem kapalı iken bi zararı olmaması lazım ama statik elektrik vs. kalmışda olabilir.

KS

Atlanta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dışarı taşanı, alabildiğiniz kadar kağıt mendil vs. ile almaya çalışın . Fazlada uğraşıp daha fazla sağa sola yaymadan.Zaten şimdiye kadar bi zararı olmadığına göre bundan sonra da olmaz.Sıvı,kolonya falan, sistem kapalı iken bi zararı olmaması lazım ama statik elektrik vs. kalmışda olabilir.
Tamam hocam peki onerebileceginiz termal macun var mıdır pump out yapmayan? Tesekkurler

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Pump out olayından pek bilgim yok maalesef .Ama fazla sürmezseniz zaten taşma olayıda pek olmaz.

KS

Atlanta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mx4 mx6 thermal grizzly kryonaut benzeri hepsi yapar hocam pumpout şans işi biraz az sürüp yedirip kapatacaksın direkt.
Mercimek kadar sürüyorum hocam işlemci üstüne oturttuktan sonra bastırdım sanırım orda hata yaptım o zaman mx-4 degistirmeme gerek yok değil mi? Ya da yerine önereceğiniz bir şey var mi

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
70
Mercimek kadar sürüyorum hocam işlemci üstüne oturttuktan sonra bastırdım sanırım orda hata yaptım o zaman mx-4 degistirmeme gerek yok değil mi? Ya da yerine önereceğiniz bir şey var mi
Ekstra bir macun almanıza bence gerek yok, mercimek gibi sürdükten sonra (var ise spatulası) benzeri bir şeyle yayın sonra kapatın. Noktayı veya x koyup üstüne koyabilirsiniz ama en efektifi dediğim şekilde

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Bu sıcaklarda ,o işlemci için iyi değerler Bence de hiç dokunma.85 derecenin üzerlerinde o işlemci frene basmaya başlıyor.

KS

Atlanta

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekstra bir macun almanıza bence gerek yok, mercimek gibi sürdükten sonra (var ise spatulası) benzeri bir şeyle yayın sonra kapatın. Noktayı veya x koyup üstüne koyabilirsiniz ama en efektifi dediğim şekilde
Spatula yok ancak spatulaya benzer bir şeyler bulurum plastik. Eğer dağıt diyorsanız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri