Laptop Kendiliğinden Uyku Moduna Giriyor

conqtih

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba hocalar.
Acer nitro 5 AN515-57 model laptop kullanıyorum. Windows 11 Pro yüklü. Bir süredir normal yazı yazarken ekran kendiliğinden kapanıyor, bazen uyku moduna giriyor. Çok can sıkıcı hale geldi.
Güç ayarlarına baktım, asla uyku moduna girmeyecek şekilde ayarladım. İnternette yazan çözümleri yaptım. Sürücüler güncel.
Yetmedi format attım ama hala oluyor. Üstüne Dontsleep diye bir program indirdim ama o da işe yaramadı.
Artık benim tahminim klavyede kısa devre gibi bir şeyden kaynaklandığıdır. Normalde F4 tuşunun üzerinde uyku işareti var ama ben ona basmıyorum. Genelde klavyenin sol taraflarına basarken olduğunu gözlemledim. Q, X ve H tuşlarında oldu ama stabil değil. Bu kısa devre gibi bir şey midir? Servise götürmeden yazılımsal olarak windowstan uyku özelliği tamamen kaldırılabilir mi? Çünkü servise verirsem bir hafta kalır diye düşünüyorum biraz uzak olduğu için.

KS

conqtih

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konuyu açtıktan sonra araştırmaya devam ettim. Microsoft power toys u indirdim. Buradan klavyede F4 tuşunu ve Fn + F4 kombinasyonlarını iptal ettim (Disable). Bir süredir deniyorum ve ekran kapanmadı. Yani muhtemel bir çözüm olabilir. Gelecekte arayabilecekler için mesajı bırakıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri