Laptop önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni toprak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hepsiburada'dan laptop almayı düşünüyorum. Garanti konusunda problem olur mu? Üründe problem olursa kendime muhatap bulabilir miyim? Almayı düşündüğüm laptop: ayrıca bir sorum daha var. 1035g1 ile 8250u yu kıyaslarsak hangisi daha iyi performans verir? Ek olarak sizin de önerileriniz varsa bilmek isterim. Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
- Bu ürün o cihazdaki donanımlardan daha fazlasını sunuyor hem performans hem bileşen olarak daha iyi bir ürün. Satıcı Hepsiburada olduğundan ürün gönderimi konusunda bir sorun yaşamazsınız. Garanti konusu zaten firmaların kendi servisleri tarafından yapılıyor buda bir problem teşkil etmez.

KS

Yeni toprak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
- Bu ürün o cihazdaki donanımlardan daha fazlasını sunuyor hem performans hem bileşen olarak daha iyi bir ürün. Satıcı Hepsiburada olduğundan ürün gönderimi konusunda bir sorun yaşamazsınız. Garanti konusu zaten firmaların kendi servisleri tarafından yapılıyor buda bir problem teşkil etmez.

Makine mühendisliği öğrencisiyim. Akış analiz programları gibi catia gibi nispeten ağır programları rahatlıkla kullanabilmem lazım. Amd ye pek sıcak bakmıyorum. Sanırım eskiden kalma "Amd alma ısınır" sözlerinin etkisindeyim. Bu tarz programlarda linkini attığınız acer laptop iş görür mü?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
CATIA yazılımı işlemci çekirdek ve hesaplama gücü gerektiren bir 3D Modelleme programı. Ama öyle ahım şahım işlemci gücüne ihtiyacı yok. Ekran kartı kullanımı ise oda sıfır denilebilir bu yüzden size GPU değil CPU tabanlı en az 8 GB RAM ve SSD diski olan bir makine gerekiyor. CATIA harici GPU ihtiyacı olmayan yazılım kullanıyorsanız ki genelde 3D yazılımları ve programlama üzerine olan işler GPU ihtiyacı duymazlar.

Sizin bulduğunuz makine Intel Core i5-8265U işlemcisini kullanıyor ve benim önerdiğim makine AMD Ryzen 5 3500U işlemcisini kullanıyor neredeyse kafa kafaya işlemciler hatta bazı işlerde AMD lehine artı durumlar var ama dediğim gibi eş değer performansa sahipler.

Eğer az daha çıkarsanız iş için daha iyi bir makine alabilirsiniz.

HP Probook 455 G6 - AMD Ryzen 7 3700U + 8GB RAM + 256GB SSD 15.6" FHD - 3.759,99 TL

Bu son attığım ürün 3700U işlemcisini taşıyor daha başarılı bir iş odaklı kullanım sağlar.

KS

Yeni toprak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
CATIA yazılımı işlemci çekirdek ve hesaplama gücü gerektiren bir 3D Modelleme programı. Ama öyle ahım şahım işlemci gücüne ihtiyacı yok. Ekran kartı kullanımı ise oda sıfır denilebilir bu yüzden size GPU değil CPU tabanlı en az 8 GB RAM ve SSD diski olan bir makine gerekiyor. CATIA harici GPU ihtiyacı olmayan yazılım kullanıyorsanız ki genelde 3D yazılımları ve programlama üzerine olan işler GPU ihtiyacı duymazlar.

Sizin bulduğunuz makine Intel Core i5-8265U işlemcisini kullanıyor ve benim önerdiğim makine AMD Ryzen 5 3500U işlemcisini kullanıyor neredeyse kafa kafaya işlemciler hatta bazı işlerde AMD lehine artı durumlar var ama dediğim gibi eş değer performansa sahipler.

Eğer az daha çıkarsanız iş için daha iyi bir makine alabilirsiniz.

HP Probook 455 G6 - AMD Ryzen 7 3700U + 8GB RAM + 256GB SSD 15.6" FHD - 3.759,99 TL

Bu son attığım ürün 3700U işlemcisini taşıyor daha başarılı bir iş odaklı kullanım sağlar.

O paralara ne yazıkki cıkamam. Teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Anladım ne alacağınızı biliyorsunuz en azından artık. Sizin ürün ve benim attığım arasında tercih yapabilirsiniz performans kaybı farkı işlemci bazlı olmayacak.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri