Laptop Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
4 bin liraya kadar iş için ve günlük kullanabileceğim laptop tavsiyelerinizi bekliyorum.

KS

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
tamam uğur bey 5 bin lirada olabilir iki tane bilgisayar alıcam biri masaüstü laptopu iş için kullanacağım render falan değilde kod yazmada falan

KS

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Size şöyle söyleyeyim.Mesleğim gereği laptopa ihtiyacım var iş için ama laptopa az bütçe ayırıp oyun bilgisayarı almak istiyorum.Laptopa 4k, masaüstüne de 13k civarı para harcamak istiyorum, sizin düşünceniz nedir kaç paraya laptop alıp gerisini masaüstüne ayırayım.

Esas işi masaüstünde yapabilir laptopu bilgisayarı biryere götürmem lazım olduğunda taşınabilir olduğu için almayı düşünüyorum siz böyle bir durumda ne yapardınız ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Laptop yazılım odaklıysa 4.500 TL 'ye 3700U işlemcili bir makine alabilirsiniz. Gerisi için 13K demişsiniz 12.500K diyelim buna monitör dahil mi ve iş nedir onu yazınki bileşenleri ona göre önereyim.

ACER ASPIRE 5 AMD RYZEN 7 3700U 2.3GHZ-8GB-512GB SSD-15.6"-AMD-W10 - 4.399 TL - Şuan indirimde 3700U bir makine 5000 TL den başlıyor normalde. Bu makine iş gücünüzü halleder yazılım bazlı bir iş ise.

KS

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Masaüstünü gaming için istiyorum.(monitör dahil max 14k) Bir tane 500gb m2 ssd ekstradanda 1tb harddisk yerine 1tb ssd olsun istiyorum.Monitör konusuna gelince hertzi yüksek birşey istiyorum ama sizce çok bir önemi var mı hertzin çünkü cs go gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum 240-280 hz monitör yerin 144-165 hz 2k veya IPS tarzında monitörler mi önerirsiniz sizin bilgi ve deneyimlerinizi merak ediyorum aydınlatırsanız sevinirim Uğur Bey.Birde son olarak akakçe epey gibi sitelerden parçaları ayrı ayrı ucuza alıp kendim toplamam mı mantıklı yoksa hazır sistem satan internet sitelerinden direk hazır sistem mi almamı önerirsiniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Öncesinden MSI OPTIX 27" MAG272QP 165Hz 1ms 2K VA Panel - 2.799 TL girin şu ürünü alın indirimi bitmeden. 3500 TL filan normalde. Ben size kalan para ile 2K çözünürlük için bir sistem hazırlayayım. Oyun için CSGO vs. için IPS tercih etmeyin VA panel IPS kadar zengin renk sunar ve hız olarak ise size TN kadar sonuç verir ki bu ürün çok iyi bir harman indirim efsane.

Ayrı ayrı toplamak bu indirim döneminde daha mantıklı olur. Her sitede her ürün bulunmuyor ve her yerde aynı indirim olmuyor.

KS

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Teşekkür ederim Uğur Bey peki önümüzdeki bir hafta süresince indirim falan olur mu tekno market sitelerinde çünkü kredi çekip alacağım bilgisayarı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O kadarını bilemem. Bu 23 nisan indirimleri ve hafta sonu indirimleri bir araya geldi her yerde indirim var o yüzden böyle bu kadar ucuz bileşen ve ekipmanlar. Bu tarz bir monitörü bir daha bulamayabilirsiniz yada diğer bileşenleri aynı indirimde bulamayabilirsiniz. incehesap her cuma indirim yapıyor her hafta tek şaşmayan indirim o piyasada.

KS

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam monitörü yarın sabah alıyorum kesinleşti.Geriye sistemi toplamak kalıyor bu monitörlü bir sisteme 2070 super ve 3700x gider demi ya da o bütçeyle 2080 super toplanabilir mi sizce işlemci ve ekran kartı ne olabilir o bütçeye.

Hocam Eğer o sisteme uygun fiyatla bütçenin altında bir sistem yeterse oyuncu koltuğu ve klavye koyabilirseniz güzel olur eğer olmazsa da sıkıntı değil bunları sonradan da alabilirim logitech k220 kablosuz klavyem var.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
3600X + 2080 Super yapabiliriz. Çözünürlük arttıkça işlemcinin önemi azalır ki oyun için 2K çözünürlükte 3700X gereksiz olur zaten. Monitörden sonra sisteminizi piyasaya göre öneririm.

KS

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Tamam Uğur Bey ilginize teşekkür ederim bütçem net ortaya çıkınca tekrar konu açıp mı yazayım yoksa bu konudan mı devam edeyim yazmaya ?

KS

arpsgl

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Uğur Bey tavsiyenize uyup bugün o dediğiniz monitörü aldım teşekkür ederim.

Hdmi ve display port kablosu ürünün yanında geliyor mu acaba ve HDMI ile maksimum 120 hz'e kadar destekliyormuş doğrumudr acaba ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri