Laptop'a Ram Yükseltme Için Cl Uyumu

RoVee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle merhaba, laptop'a (ASUS TUF Gaming F15 FX506LH) 8 GB'lık RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Razer Cortex uygulaması bilgisayarda takılı RAM'i bu model olarak (ss bıraktım) gösteriyor. Bu RAM CL22 değeri ile satılıyor, ancak aynı olsalar da CPU-Z bilgisayarda takılı RAM'i CL21 gösteriyor. Sizce bu RAM'i almalı mıyım? Uyumsuzluk, tanımama vs. bir sorun olur mu?

Ekli dosyalar

• download.png
    download.png
    38.4 KB · Görüntüleme: 7
  • download (1).png
    download (1).png
    94.1 KB · Görüntüleme: 7

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
xmp aktif mi ? bios ss atar mısın kaç mhz de çalışyor görelim.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Öncelikle merhaba, laptop'a (ASUS TUF Gaming F15 FX506LH) 8 GB'lık RAM yükseltmesi yapmak istiyorum. Razer Cortex uygulaması bilgisayarda takılı RAM'i bu model olarak (ss bıraktım) gösteriyor. Bu RAM CL22 değeri ile satılıyor, ancak aynı olsalar da CPU-Z bilgisayarda takılı RAM'i CL21 gösteriyor. Sizce bu RAM'i almalı mıyım? Uyumsuzluk, tanımama vs. bir sorun olur mu?

Bilgisayara takili 2 tane farkli ramler olunca. Bilgisayar degerler olarak daha düşük degerleri olaran rami referans aliyor. Biri cl22 digeri cl20 olursa ikisi de cl22 de calisir. Biri 3200mhz digeri 2600mhz olursa ikisi de 2600mhz de calisir. Sorun yasamazsiniz sadece düşük degeri olan ramin degerlerinde calisir ikisi de

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri