Laptop'daki Tuhaf Performans Kaybı

Oğuz Çetinkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhaba,

LOL de oyun esnasında orta ayarlarda 70 80 FPS alıyordum. Bir maç bittikten sonra diğer maça girer girmez 70 80 olan fps 10 20 fpslerde takılmaya başladı. LOL de mi bir sorun var acaba dedim minecrafta geçtim fakat orda da 140'larda olan FPS 30'larda dolanıyordu sorun ne olabilir?

Önceden hiçbir şekilde böyle bir sorunla karşılaşmadım ısınma konusunda da bir problem yok.

Moderatörün son düzenlenenleri:

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,998
Selamlar,

Hangi laptop modelini kullanıyorsunuz? Özellikleriniz neler? Ayrıca batarya ile oynamıyorsunuz değil mi?

Denetim Masasına girin, ardından Sistem ve Güvenlik - Güç seçenekleri bölümünden "yüksek performans" seçili değilse, orayı seçin. Ardından laptopta yazılım varsa, performans moduna getirin.

Ek olarak Başlat - Çalıştır - sysdm.cpl yazarak ENTER yapın. Çıkan menüde gelişmiş ayarlar - en iyi performans seçeneğini işaretleyin. Tekrar deneyin.

performans.png

Son düzenleme:

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Herkese merhaba,

LOL de oyun esnasında orta ayarlarda 70 80 FPS alıyordum. Bir maç bittikten sonra diğer maça girer girmez 70 80 olan fps 10 20 fpslerde takılmaya başladı. LOL de mi bir sorun var acaba dedim minecrafta geçtim fakat orda da 140'larda olan FPS 30'larda dolanıyordu sorun ne olabilir?

Önceden hiçbir şekilde böyle bir sorunla karşılaşmadım ısınma konusunda da bir problem yok.
Bende de laptop var ilk aldığımda 1280x960 csgo 100-250 fps oynuyordum şimdi 100fps'lerde :D:D alalı daha 5-6 ay oldu.Gaming Laptop değilse performansları çabuk düşebiliyor.Fps drop da çok güzel yiyo :D:D

KS

Oğuz Çetinkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende de laptop var ilk aldığımda 1280x960 csgo 100-250 fps oynuyordum şimdi 100fps'lerde :D:D alalı daha 5-6 ay oldu.Gaming Laptop değilse performansları çabuk düşebiliyor.Fps drop da çok güzel yiyo :D:D
İşin ilginci benimki 5 aylık bir sürede düşmedi diğer maçtan diğer maça girerken oldu :D

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
İşin ilginci benimki 5 aylık bir sürede düşmedi diğer maçtan diğer maça girerken oldu :D
Benim 6-7 yıllık laptopum vardı :D:D bir gün masada video izlerken üzerine boş soda şişesi düşürdüm ve kapandı :D yanındaydı he yukardan falan düşmedi.Anakart o kadar fazla darbe almıştı ki baskı uygulasan klavyeye kapanıyordu :D

KS

Oğuz Çetinkaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,

Hangi laptop modelini kullanıyorsunuz? Özellikleriniz neler? Ayrıca batarya ile oynamıyorsunuz değil mi?

Denetim Masasına girin, ardından Sistem ve Güvenlik - Güç seçenekleri bölümünden "yüksek performans" seçili değilse, orayı seçin. Ardından laptopta yazılım varsa, performans moduna getirin.

Ek olarak Başlat - Çalıştır - sysdm.cpl yazarak ENTER yapın. Çıkan menüde gelişmiş ayarlar - en iyi performans seçeneğini işaretleyin. Tekrar deneyin.

Ekli dosyayı görüntüle 465
1626b9ff23fe02.jpg
dediklerinizi yaptım fakat olumlu geri dönüş alamadım acaba arka planda laptopla ilgili bir güncelleme söz konusu olabilir mi çünkü fps in 70 80 lerden 20 10 lara inmesi bir maçtan diğer maça girmesi gibi kısa bir sürede oldu

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
4,998
dediklerinizi yaptım fakat olumlu geri dönüş alamadım acaba arka planda laptopla ilgili bir güncelleme söz konusu olabilir mi çünkü fps in 70 80 lerden 20 10 lara inmesi bir maçtan diğer maça girmesi gibi kısa bir sürede oldu

Denetim masası üzerinden güncellemeleri kontrol ettiniz mi? Ayrıca oyundayken ALT + TAB yaparak görev yöneticisini açın ve işlemler bölümünde hangi uygulamalar arka planda var, kullanım durumları neler görüntüsünü ekler misiniz?

Ek olarak sistem her başladığında arka planda çalışan uygulamalar da bu sorunu yapabilir. Görev yöneticisinde Başlangıç sekmesine girip durum bölümünden işinize yaramayan ve sistemi her çalıştırdığınızda çalışan (boşu boşuna yük yapan) uygulamalara sağ tıklayarak "Devre dışı bırak" deyin.

baslangic.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri