Yardım Laptopum Termal Macun Sürüldükten Sonra Rdr2 De 100 Dereceye Kadar Çıktı Ama Fps Düşüşü Yaşamadım

Limonata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
İNTEL CORE İ5 11400H 2.70 GHZ
Ekran Kartı
RTX 3050 Tİ LAPTOP GPU
Merhabalar daha dün monster abra a5 v17.2 sürümlü laptopuma bilgisayarcıda termal macun sürüldü ama rdr2 ye girdiğimde 100 dereceye kadar çıktı tabi bu 1 saniye bile sürmedi ama oyunu sorunsuz bir şekilde oynamaya devam ettim termal macundan sonra pc de derece arttmıştı ondan önce 98 görüyordu sonra farkettim otomatikta dengeyi 0 a indirdiğim için fan az çalışyormuş en fazlaya çektim oyun oynarken 95 ti 1 gün sonra yeniden 98 e çıktı ve termal macun bakımı yapmamız gerktiğini babamda bende anladık ben termal macunu biz sürelim zaten bu konu hakkında aratştırma yapmıştım nasıl yapılıcağını biliyordum ama babam ile sonucunda laptopu bilgisayarcıya verdik 500 tl idi termal macunmu dandik anlamadım sistem özelliklerim RTX 3050 Tİ 16 GB RAM İNTEL CORE İ5 11400H 2.70 GHZ şimdiden herkese teşekkür ederim

gereksizlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
11400h işlemci çalışan bir fanla o kadar sıcak olamaz diye düşünüyorum en dandik macunla dahi fanların çalıştığından emin olun ortalama bir macun iletkenliği sağlar

gereksizlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
çalışıyor zaten sesten anlaşılıyor en fazlaya alıyorum control centerden
herhalükarda o işlemci o ısıl değerlerine ulaşacak bir işlemci değil ya gücünün yetmediği bir uygulama yada arka planda çalışan başka bir uygulama

msconfig den hizmetler sekmesinden alttaki tüm windows hizmetlerini gizle yi seç sonra kalanlardan gereksizleri kapat
sonra sistemi yeniden başlat
ctrl+shift+esc kombinasyonundan işlemlere bir bak sistemi ne meşgul ediyor

o işlemcinin o kadar ısınmaması gerek

KS

Limonata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
herhalükarda o işlemci o ısıl değerlerine ulaşacak bir işlemci değil ya gücünün yetmediği bir uygulama yada arka planda çalışan başka bir uygulama

msconfig den hizmetler sekmesinden alttaki tüm windows hizmetlerini gizle yi seç sonra kalanlardan gereksizleri kapat

ya termal macun dandikse

bazı şeyler devre dışı bırakılmayabilir diyor hepsini kapatayımmı intel falanda yazıyor

birde şu an oyuna girsem bir sıkıntı olurmu

gereksizlik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
hizmetler sekmesinde altta tüm microsoft hizmetlerini gizleyi işaretledinmi
işlemci 65w tdp ye sahip ortalama bir macun işini görmesi gerek çok dandik bişeyse ısıyı aktarmak yerine tutuyor olabilir
hatta macunsuz bile soğutulabilir fanların çalışması yeter macun yük altında ısı transferini kolaylatırır soğutmaz

KS

Limonata

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hizmetler sekmesinde altta tüm microsoft hizmetlerini gizleyi işaretledinmi
işlemci 65w tdp ye sahip ortalama bir macun işini görmesi gerek çok dandik bişeyse ısıyı aktarmak yerine tutuyor olabilir
hatta macunsuz bile soğutulabilir fanların çalışması yeter macun yük altında ısı transferini kolaylatırır soğutmaz
monster ile iletişime geçtik normal dediler bakımını yaptıysanız sıkıntı yo dediler belki yazılım kaynaklı bir sorundur dediler sürücüleri vs. güncelleyin dediler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri