Lenovo legion y520 pubg tutukluk

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2. el aldığım için çok tedirginim lütfen acilen yardım edin,FLash a birşey kopyalıyordum aynı anda flash tan da bilgisayara birşey kopyalıyordum,bnu yaparken pubg gireyim dedim ne olduysa ondan sonra oldu,Pubg de silah bazen tutukluk yapıyordyu,en çok ta bir silahın mermisi bittiğinde diğer silaha geçerken yapıyordu,silip tekrar yükledim bütün ayarları varsayılan yaptım,en başta düzelmedi ama pc yi yeniden başlatınca düzeldi,ama bu sefer fps düştü nedense,o yüzden tekrar silip yükledim,şimdi fps düzelmedi ama daha değişik şeyler oldu,silah ta 1 kere denedim daha takılma olmadı ama yumruk atarken 1 kere takıldı,touchpad dan denersem sürekli takılıyor,takılma anlık olmuyor bi kere geliyor bi kaç saniye sonra gidiyor,touchpad dan takılınca mouse dan tıklıyorum düzeliyor,en başta böyle değildi,yani bunun gibi değişik sorunlar var , sıkıntı bende mi pubg de mi, ne yapmam lazım,çok tedirginim lütfen yardım edin..

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Bilgisayar işlem yaparken siz ek işlem yaparak güç bindirmişsiniz. Ondan kaynaklı oyuna girdiğinizde takılma yaşamışsınız. Ancak sonradan yaşadığınız takılmalar driver sorunu olabilir. Diğer oyunlarda da bu sorun yaşanıyor mu ?

KS

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Driverim eski,çünkü yeni driver çok fps düşürüyor yükledim geri döndüm o yüzden eski drivere,oyunu silip yenidne yükledim şimdilik birşey yok gibi,ama şuan şöyle birşey var oyunlarda anlık fps drop yiyorum ne yapmalıyım ?

KS

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ve bunun dışında sebep veremediğim şekilde internet tarayıcıları çok fena şekilde kasıyor şuanda

KS

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
i5 7300hq işlemci 16 gb ram var,bilgisayar şarjda değilmiş,pildeyken performansı berbat,şimdi farkettim ki şarja takınca düzeldi,ama oyunlarda fps drop neden oluyor anlamadım,bu gün pubg lite de 250 fps vardı ve ara ara fps drop yedim,fps sabitlemek aklıma geldi sabitledikten sonra 10 dk oynayabildim en fazla ama fps drobun azaldığını gördüm yine de,pc de ısınma problemi yok,legion y520, acaba bu fps drop neden olabilir ? veya nasıl çözebilirim ?
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sıcaklık durumu da FPS drop yapar ama siz sıcaklık sorunu yok diyorsunuz baktınız mı kaç derece ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarınız?

Bunun dışında bileşen bazlı ciddi bir sorun yoksa yazılımsal sorunlar FPS drop yapar ama tek bir oyuna özel bir durum değilse. Diğer oyunlarda da bu tarz sorunlar oluyorsa FPS drop yaşıyorsanız cihaz kaynaklıdır ama yok tek bir oyuna özel bir durumsa yada sadece Online oyunlara özel bir durumsa yazılımsal yada ağ kaynaklı sorunlardır.

Ayrıca cihazınızın pilde ve şarjda aynı performansı vermesini istiyorsanız Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri bu konuma gidip ayarınızı Yüksek Performans ayarına alın bu sorunu çözecektir.

KS

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyunlarda ekran kartım 70 dereceyi geçmiyor,işlemciye daha önce bakamadım da o da yine aşırı yüksek değil,bilgisayarımın ısınma sorunu yok,Pubg lite ve lol girdim ikisinde de anlık fps drop mevcuttu ama bir baktım işlemci kullanımı 100 oluyor,o yüzden fps sabitledim öyle oynıuyorum bir de böyle denicem,ayrıca youtubede video izlerken bile cpu kullanımı yükseliyor anlamıyorum bunu , cidden yükseliyor ama,bilgisayarım windows 10 home ,o güç seçeneklerinde sadece dengeli gözüküyor şuanda.Lenovoyu aradaım donanımsal bir sıkıntı var mı diye sormak için,fps drop u söylememiştim merak ettiğim için aradım,bilgisayaırma lenovo diagnostics tool adında program yükleyip test ettiler, donanımsal olarak bir sıkıntı gözükmüyor dediler bana, acaba dedikleri doğru mudur ?

Ne yapmamı önerirsiniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Kurdukları araç donanımların fikir vermek için %100 değil sadece fikir vermek için yazılımsal bir hataya neden olup olmadığını anladıkları bir araç. O şekilde bir sonuca varılmaz onlar sadece yapabilecekleri tek şeyi deneyip yapmışlar uzaktan. İşlemcinin her halükarda %100 yada yüksek yüke girmesi sizin FPS drop sorununuzun nedeni bu ekran kartına ve diğer bileşenlere darboğaz yapıp drop yemenize senep oluyor. Bunun birkaç sebebi olabilir. Windows 10 Pro 64 bit sisteme geçiş yapın ama önce güç seçeneklerinizi yüksek performans moduna alın. İşe yaramaz ise dediğim gibi Windows sürümünüzü değiştirin. Oda işe yaramaz ise işlemcinizde sıkıntı var donanımsal yani orası kesin.

KS

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güç seçeneklerinde sadece dengeli var,başka bir windows 10 pc de baktığımda onda da windows 10 home vardı onda da sadece dengeli vardı,ama görev çubuğunda sağ alttan pile tıklayıp performansa getiriyorum,şunu gördüm ki oyunlarda cpu kullanımı %100 oluyor, ama ben de fps sınırlaması koydum 80 e ,öyle yapınca azaldı kullanım bayağı,ama kullanım youtube videolarında da yüksek oluyor,şimdi sorum şu ,bu windows 10 home pc ile birlikte gelen orjinal windows,ben bunun anahtarını bulursam ve saklarsam her zaman geçerli midir ? , yani windows 10 pro kurarsam program ile kırarak etkinleştiricem zaten,windows 10 pro ya geçebilirim belki , bir bakayım,ama yine de son bir fps snırlaması yaptıktan sonra deneyeyim şimdi,
Bir de şey sormak istiyorum,normalde pil ile çalışırken performans kötü olur da bu kadar da berbat olmaz diye biliyorum,tarayıcı bile kasıyor,düzeltmenin yolu var mıdır ? , ve de bu gün sabah şey oldu,youtube den video izliyordum ( pil de çalışıyordu) touchpad dan videoyu durdurmak için tıkladığımda tıkladıktan 3 saniye sonra video durdu,acaba ara sıra böyle şeyler olabilir mi , normal midir ?, bi arkadaşım ben de de oluyordu dedi.

Ekleyeyim dedim,bir farkı varmı bilmiyorum ama sadece windows 10 home yazmıyor,
Windows 10 home single language yazıyor.
Windows 10 pro geçmem gerekliyse geçerim,ama o iş beni uğraştırıcak,faydasını göreceğime emin misiniz ?

Ekstra olarak:Youtubede video izlerken cpu kullanımı yükseliyor,cidden yükseliyor,acaba normal midir ?

KS

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Lenovo desteği aradım ve dediler ki,yaptığımız testlerde bilgisayarınızda hiçbir sıkıntıya rastlamadık,sıkıntı internetinizden olabilir,bilgisayarınızda bir sıkıntıya rastlamadığımız için bu şekilde de garantiye gönderemezsiniz dediler,yani gönderip baktıramıyorum,baş başa kalmış durumdayım.
Güç seçeneklerinden bi şekilde yüksek performans modu buldum,yarin denicem.

KS

Lonis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
beyler işlemci kullanımı msı afterburner den baktım 50 lerde falan,windows yanlış gösteriyor galiba,msı afterburner 50 lerde gösteriyor.
Sürücü güncelledim ilk oyun 1 defa fps drop aldım,
arkadaş ilk oyun bende de oluyor demişti,
2. oyuna girip denicem şimdi tekrar.

Sürücü güncelledim , fps drop azalsa da yine oldu,
90 dan 46 ya düştüğü oldu,uçaktan atlarken 2 fps gördüğüm oldu vs,
Win 10 pro kurucam düzelmezse satıcam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri