Lenovo Thinkpad USB 3.0 portundan görüntü almak

ddemirci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Lenovo Thinkpad E14 Type 20RA model laptopum var. 
Laptopumun 1 adet HDMI, 1 adet TypeC (Güç adaptörü için halihazırda kullanıyorum), 2 adet USB 3.2 Gen 1 ve 1 adet USB 2.0 portu bulunmakta.
Varolan HDMI çıkışı ile harici bir monitöre görüntü aktarabiliyorum. Laptop ekranı ve harici monitör ekranı ile toplamda 2 monitör çalışabiliyorum. Harici monitör sayısını 2'ye çıkarmak istiyorum. 3.ekranı bağlayabilmek için USB portları ve şarj kablosu taktığım TypeC portu dışında bir opsiyonum yok.
USB 3.0 - HDMI&VGA çevirici denedim fakat görüntü alamadım.(Çevirici bozuk olabilir) Bunun üzerine TypeC - HDMI&VGA çevirici temin ettim. Şarj çıkışına bağladığımda da 3.görüntüyü alabildim ama sürdürülebilir bir çözüm olduğunu düşünmüyorum. Ama görüntüyü alabildiğim için aparatın (TypeC - HDMI&VGA) çalıştığına eminim. Bu TypeC ucu da USB3.0'a dönüştüren çeviriciler aldım ama hiçbiri ile laptopumun USB 3.0 portundan görüntü alamadım.
Sormak istediğim sorular,
1) Laptop modelimin USB portundan görüntü sağlama imkanı var mı?
2) 1.sorunun cevabı "Evet" ise nasıl bir yol izlemeliyim?
3) 1.sorunun cevabı "Hayır" ise 3.monitöre ile sürdürülebilir bir şekilde nasıl bağlanabilirim?
Teşekkür ederim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Cihazınızın özelliklerine baktığında Type-C bağlantısının DisplayPort güç aktarımını deteklediğini gördüm. Yani cihazınızda sadece Type-C portu görüntü aktarabilme özelliğine sahip. 

HDMI 1.4b görüntü çıkışınız var.   bu tarz bir ürün alıp o tek soketi çoğaltabilirsiniz.

Yada   Type-C portundan böyle çoklu bağlatılar elde edebilirsiniz HMDI çıkışı dahil ama tek bir port üzerinden bu kadar bağlantıyı aynı anda kullanamazsınız bir şeyler mutlaka ters gider bilginiz olsun. Yani tümünü doldurmayın kullanacaksanız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri