Lens Kullanmak istiyorum

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Yaşım 14 Bilgisayarla Oynuyorum Çoğunlukla Gözlük Sürekli Kirleniyor Ve Çiziliyor Ben Genelde Çiziyorum Nasıl olduğunu bilmesemde Çiziliyor Ve Kırılıyor Yaklaşık 10 yıldır Gözlük takıyorum Tüm Çevçevelerim en az 5 kere kırıldı yapıştırıp yapıştırıp Kırıldı Şuan Kullandığım Gözlükte 10 kere falan kırıldı sağ sol tarafı Lense Geçmek İstiyorum kötü yanları falan ne göz kurutuyormuş sanarım bilgisayarla oynarken onun çözümü falan nedir neler yapmam gerekiyor fiyatı nedir

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Yaşım 14 Bilgisayarla Oynuyorum Çoğunlukla Gözlük Sürekli Kirleniyor Ve Çiziliyor Ben Genelde Çiziyorum Nasıl olduğunu bilmesemde Çiziliyor Ve Kırılıyor Yaklaşık 10 yıldır Gözlük takıyorum Tüm Çevçevelerim en az 5 kere kırıldı yapıştırıp yapıştırıp Kırıldı Şuan Kullandığım Gözlükte 10 kere falan kırıldı sağ sol tarafı Lense Geçmek İstiyorum kötü yanları falan ne göz kurutuyormuş sanarım bilgisayarla oynarken onun çözümü falan nedir neler yapmam gerekiyor fiyatı nedir
14 yaşında lens önermem nedeni eğer gözünüzde unutursanız lensi çok kötü oluyor ve bu kadar nasıl kırabiliyorsunuz ben kaç yıl kullandım 1 kere kırdım.

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
14 yaşında lens önermem nedeni eğer gözünüzde unutursanız lensi çok kötü oluyor ve bu kadar nasıl kırabiliyorsunuz ben kaç yıl kullandım 1 kere kırdım.
Bilmiyorum Kırılıyor Ama Şuana Kadar Tüm Gözlük çerçevelerim kırıldı ve çoğunun camıda büyük çizik veya kırıldı

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
10 yıldır ben de gözlük kullanıyorum lens eziyetli bir şey sürekli ellerinin temiz olması lazım takmadan ve çıkarmadan önce yıkaman lazım lens suyunu her gün yenilemen lazım ve yaşın çok genç lens takabilmen için 18 yaşında olman lazım çocuksun neticede banyo yaparken çıkarman lazım vs gözlük kullanım olarak çok daha rahat şunu da söyleyeyim lensi takıp çıkarırken enfeksiyon kapma ihtimalin çok yüksek ve göz geç iyileşen bir organ bu yazdıklarıma rağmen lens takmak istiyorsan tercih senin

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
10 yıldır ben de gözlük kullanıyorum lens eziyetli bir şey sürekli ellerinin temiz olması lazım takmadan ve çıkarmadan önce yıkaman lazım lens suyunu her gün yenilemen lazım ve yaşın çok genç lens takabilmen için 18 yaşında olman lazım çocuksun neticede banyo yaparken çıkarman lazım vs gözlük kullanım olarak çok daha rahat şunu da söyleyeyim lensi takıp çıkarırken enfeksiyon kapma ihtimalin çok yüksek ve göz geç iyileşen bir organ bu yazdıklarıma rağmen lens takmak istiyorsan tercih senin
Sürekli Çizik camla görmekten bıktım ben açıkcası Sürekli kırık gözlük takmaktan sürekli kirli görmekten şuan sol cam çok çizik küçük cizikler var baya sol tarafı kırık şuan öyle takıyorum şuan sağ tarafıda dediğim gibi kırıldı kaç kere yapıştırdım sürekli kirleniyo çok sıkıldım sürekli silmekten uzanırken falan hep rahatsız oluyorum yüzüme falan değiyo kirleniyo silerken silinmiyo vs.

esatiaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
200/300 lira arası değişir genelde bu bahsettiğim 3 aylıktır. 6 adet olur kutuda her biri günlük takıp yatmadan kutusunda bekletmen gerekir. Daha farklı günlük çıkar at gibi olanları yada daha uzun gidenleri var ama en yaygın ve doktorun muhtemelen yazacağı benim dediğim olur. Her lensi 1 ay dense de daha uzun kullanabilirsin benim gibi 2 ay da takarsın yada zorlarsin artık göz saglina ne kadar dikkat ettiğin yada lense verdiğin hijyen durumuna göre değişir. Ve lens suyu da alıcaksın ekstradan.
Ama tavsiye etmem yaşın çok erken göz sagligin için korneani erken yaşta zayıflatır. Ayrıca fiyatları aşırı uçtu yıllık 1000 lira gibi ekstra masrafın olur ve okulda okuyorsun muhtemelen lens hijyenine çok edemeyebilirsin. Tavsiyem en az 17/18 yaşına kadar beklet çok büyük numara takmiyosan yada gözlük kompleks in yoksa. Sağlam bir gözlük alip devam et derim.

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Sürekli Çizik camla görmekten bıktım ben açıkcası Sürekli kırık gözlük takmaktan sürekli kirli görmekten şuan sol cam çok çizik küçük cizikler var baya sol tarafı kırık şuan öyle takıyorum şuan sağ tarafıda dediğim gibi kırıldı kaç kere yapıştırdım sürekli kirleniyo çok sıkıldım sürekli silmekten uzanırken falan hep rahatsız oluyorum yüzüme falan değiyo kirleniyo silerken silinmiyo vs.
sıkıntı sende bu gözlük denen alet sen konforlu olasın diye değil düzgün göresin diye icat edildi ve her gün 7/24 kullandığın bir eşya gözlük o yüzden düzgün kullanman gerekiyor kirlendiği an sileceksin veya yıkayacaksın ben her gün yıkıyorum camları ve böyle bir şey ile karşılaşmıyorum olay sende bitiyor

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Gözlerinin acımasından iyidir hocam çizik camdan görmek arkadaşım lensi gözünde unutmuştu çok kötü olmuştu gözleri vs.

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
200/300 lira arası değişir genelde bu bahsettiğim 3 aylıktır. 6 adet olur kutuda her biri günlük takıp yatmadan kutusunda bekletmen gerekir. Daha farklı günlük çıkar at gibi olanları yada daha uzun gidenleri var ama en yaygın ve doktorun muhtemelen yazacağı benim dediğim olur. Her lensi 1 ay dense de daha uzun kullanabilirsin benim gibi 2 ay da takarsın yada zorlarsin artık göz saglina ne kadar dikkat ettiğin yada lense verdiğin hijyen durumuna göre değişir. Ve lens suyu da alıcaksın ekstradan.
Ama tavsiye etmem yaşın çok erken göz sagligin için korneani erken yaşta zayıflatır. Ayrıca fiyatları aşırı uçtu yıllık 1000 lira gibi ekstra masrafın olur ve okulda okuyorsun muhtemelen lens hijyenine çok edemeyebilirsin. Tavsiyem en az 17/18 yaşına kadar beklet çok büyük numara takmiyosan yada gözlük kompleks in yoksa. Sağlam bir gözlük alip devam et derim.
4.5 5 numara takıyorum geçen sene 2019 fiyatına adam verdi gözlüğü bize çerçevesi 480 tlydi normalde 2022 fiyatına alsaydık 1000 falan olurdu diye düşünüyorum

esatiaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
4.5 5 numara takıyorum geçen sene 2019 fiyatına adam verdi gözlüğü bize çerçevesi 480 tlydi normalde 2022 fiyatına alsaydık 1000 falan olurdu diye düşünüyorum
Göz numaran büyük görüntüsü rahatsız ediyor diye takacaksan anlarim.Ben 7/8 yıldır lens kullanıyorum öyle anlatıldığı gibi bir zararı yok ama bu ilerde olmayacak manasına gelmez gerçi bir kere enfeksiyon kapmıştı 1/2 gün sargida kaldı. :) Fiyat olarak kıyaslarsan alacağın 1/2 k gibi çok pahalı bir gözlük bile 1/2 yıl içinde lens den daha karlıdır. Tamam lens rahattır yağmur çamurda normal insanlar gibi bakabilmeni sağlar kışın kapalı bir ortama girince araba camı gibi sis yapma derdin falan biter ama yaşın çok genç sanmıyorum o kadar dikkatli kullanabileceğini ve fiyat olarak çok daha pahalıya gelicek emin ol. Şimdilik al bir gözlük yaşın biraz daha ilerleyince daha sağlıklı düşün ve hiç bir göz doktoru lens takmaz yada ben tanımadım henüz, hepsi gözlük takar. Lazerle cizdirme teknolojisi de daha gelişti numaran büyük ilerde belki ameliyatla komple kurtulmak istersin iyice araştırıp ama lens ile kornean zayıflar ameliyat yapmayabiliyorlar öyle durumda bir tanıdığımin başına geldi hatta baya uzadı ameliyatı ki o bir kaç yıldır mi ne lens takıyordu. Atasun da bir kutu lens fiyatına bile çok güzel gözlükler var al geç ilerde ver kararını. He son olarak ayrıca lens alınca yine gözlük kullanman sart evde yada arada dinlendirmek için devamlı takılmaz lens. Lens sadece estetik olarak ve dışarıda rahatlık olarak bir artısı vardır sağlık yada fiyat acisindan kesinlikle gözlük tak.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Bu durumu ailenizle konuşun tamam derlerse göz doktorundan randevu alıp en iyisi göz doktoruna sorun göz sağlığınız için bir sorun teşkil etmeyecekse size gözünüz için lens yazacaktır. Doktorlar bazen 18 yaşına kadar lens takılmasın diyor geöz gelişimi iyileşme durumu açısından. Yazdıktan sonra gerekli hijyen ve bakımla takılabilir ben uzun yıllar gözlük taktım sonra 1 sene lens taktım şimdi tekrar gözlük kullanıyorum ikisi de zahmetli iş bana kalırsa :)

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
hem gözlük hem lens alsam 3 aylık lens alsam sadece okulda taksam okuldan eve dönünce çıkarsam gözlüğe geçsem nasıl olur çünkü sadece okulda kırılıyo gözlüğüm 2 gün önce top geldi tekrar kırıldı gözlük

dormicum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
77
30 yaşındayım 20 yıldır gözlük kullanıyorum.
Bu süreçte lens de kullandım. Kardeşim daha önünde çok yol var. İleride sağlıklı bir tedavi istiyorsan lens kullanma, kornea çizme durumu var. Bunun sonucunda lazer ile gözünü çizdiremessin. O yüzden sabırlı ol. Emin ol tüm zorluklarını biliyorum. Sana baston kullanıyor hissini veriyor. Gözlüğünü düzenli kullan kullan ki ileri dönemde çizdirdiğinde verim alabilsin

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Ortalama 3 yıldır bende kullanıyorum lens öncelikle gözünün bir muhayene sonucunda lense uygun olması gerekiyor.

ben lens deneyimimden memnunum açıkcası güneş gözlüğü takmak bile ayrı bir konfor tabi bilinçli kullanmak lazım ben akşam eve geldiğimde çıkartıyorum gözlük kullanımım asla bitmedi bunun dışında hafta sonları evdeyken hep gözlük kullanıyorum abartıp sürekli kullanmamaya çalışıyorum.

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
anladım dediklerinizi ama kırılıyor işte dediğim gibi her gözlüğüm 1 kere kırılmıştır 10 kere falan kırılmışlığıda var bu taktığımda 10 kere falan kırıldı okulda gözlüksüz kalıyom tahtayı göremiyorum yazılanları miyop ve astigmat var bende yanlış bilmiyorsam ondan hiç göremiyorum gözlüğün sağı ve solu hep 502li falan duruyo kapanmıyo gözlük sadece okul saatlerinde lens taksam evde falan gözlük taksam diyorum ondan dışarı çıkmıyorum zaten dışarda kırılma gibi bişi olması zor biraz

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Miyop olduğun için bilgisayar başında çok rahat kullanamazsın. Yakın görüş kaliten lensle bir miktar da olsa düşer. Dışarıya buluşmaya / oyuna / sinemaya ve okula giderken takabilirsin. Ama 7/24 takılabilecek bir şey değil. Dışarıdan eve geldiğinde gözlüğe geçiş yapman gerekiyor. Astigmatın olduğu için muhtemelen Acuvue marka lens yazacaklar onunda fiyatları 250-350 TL arasında. 3 ayda bir 360ml lens solusyonu değişiceksin oda 60-100 TL arası oluyor. Kısacası Aylık 120 TL gibi bir gider yapıyor. Gözlük konusuyla ilgili elastik çerçeveler var onları tercih edebilirsin. Silme işlemi için sadece gözlük temizleme sıvısı ve bezi kullan.

Yusufms

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
Bende gözlük takıyordum hem kendimi rahat hissedemiyordum başımı yastığa koyup telefonla takılamiyordum. Sonra lense geçtim rahatladım. Ama dedikleri gibi elinin her zaman temiz olması lazım. Ben o yüzden hiç sıkıntı çekmedim. Lensle uyuma konusunda bir kaç kere uyuya kaldım bir sorun olmadı ama uyumak riskli diye biliyorum

KS

Bulut1111

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Miyop olduğun için bilgisayar başında çok rahat kullanamazsın. Yakın görüş kaliten lensle bir miktar da olsa düşer. Dışarıya buluşmaya / oyuna / sinemaya ve okula giderken takabilirsin. Ama 7/24 takılabilecek bir şey değil. Dışarıdan eve geldiğinde gözlüğe geçiş yapman gerekiyor. Astigmatın olduğu için muhtemelen Acuvue marka lens yazacaklar onunda fiyatları 250-350 TL arasında. 3 ayda bir 360ml lens solusyonu değişiceksin oda 60-100 TL arası oluyor. Kısacası Aylık 120 TL gibi bir gider yapıyor. Gözlük konusuyla ilgili elastik çerçeveler var onları tercih edebilirsin. Silme işlemi için sadece gözlük temizleme sıvısı ve bezi kullan.
evde gözlük takarım direk pc başıda falan normal günlük hayatta gözlük takarım lensi okulda takarım diye düşünüyorumda saat 8den saat 5e kadar lens taksam hergün kornea ya falan zarar verirmi bide zarar verdiğinde tedavisi falan varmı ne oluyor zarar görünce

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
evde gözlük takarım direk pc başıda falan normal günlük hayatta gözlük takarım lensi okulda takarım diye düşünüyorumda saat 8den saat 5e kadar lens taksam hergün kornea ya falan zarar verirmi bide zarar verdiğinde tedavisi falan varmı ne oluyor zarar görünce
Sadece top oynarken de takabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri