Leptop Etkili Soğutma yontemi / Leptop effective cooling method 19.07.2019

Serdar Derin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
piyasaya 2014 ocak çıkışlı Casper nirvana pentium 3550M makine 5.5 yaşını geçti . anneler günü indiriminde çantasıyla beraber 1100 lira civarında bi fiyata almıştık ets2 oynar iken donanımları biraz düşük ve eski sistem olduğundan aşırı ısınma var idi bi gün böyle birşey yapmak aklıma geldi belki görüntü olarak çok kaba olabilir ama şuan 6+1 fanlarımı tam randımanlı kullanabiliyorum 
öncesinde kendi delikleri vardı fakat hava o deliklerden girermi şuan püfür püfür soğutuyor bu sayede tahminlerimce sıcaklıgı %60 70 engelledik ve donanımızın ömrüde uzadı.bi 10 sene daha gitmesi dileğiyle :d ben birşeyi bozulana hurda olana kadar kullanmayı severim. yeni makineye yapılırmı bu tercih meselesi ama çok faydası var arkadaşlar aslında kapağı çıkartıp oynamak tamamda en ufak bi harekette donanım tehlikede ben gibi leptopu masaüstü bilgisayar gibi kullanıyorsanız tavsiye edilir YAPILIŞINI ANLATIYORUM: 

bunlar benim 6+1 fanlarımdelikleri açtıktan sonra oluşan hava akımı direk pc içinde dönüyor : RESİMLER 875 TLYE ALDIĞIM VESTEL VENÜS V4 HDR MODUNDA ÇEKİLDİ.

odEnQb.jpg

[size=small]Isınan havya yardımıyla leptop kapagında yeni delikler açıyoruz ve o delikleri sonrasında falçata yardımıyla temizliyoruz düzlüyoruz[/size]
9YGvpN.jpg

ve SONUÇ HAVA ALAN BİR LEPTOP :) (ÜST TARAFTA LEPTOBUN KENDİ FANI OLDUĞU İÇİN ETRAFINI DELMEDİM ) GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM. YAPACAK OLAN VAR İSE GERİ DÖNÜŞLERİNİ RESİMLERİNİ İSTERİM. 
jqBzvL.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri