leptopum sarj olmuyor

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dün akşam leptopla takiliyordum sonra baktım leptop şarj etmiyor ve benim bataryada 1 dk (zor dayanıyor sarjsiz) ve leptop kapandı.sonr a takma çabaları felan olmadı bataryadan kabloyu çıkardığında ciz sesi geliyor yani elektrik alıyor ama leptop şarj olmuyor ve leptop tekrar acamiyorum leptop içinden sorunlar arayamiyorum yani.Servise göndermeden bi çözümü varmıdır lutfen çözüm .Bide leptopun kablosunda bi yer bantlanmis halde orada eskiden tehlikeli diye bantlamistik

Ar-Ge

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Teknik servis personeliyim, elektrik elektronik teknisyeniyim. Bantladigin yerde açık kablo var miydi? Ne kadar suredir bantlı ?

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Aynı değerlere sahip uygun başka bir kablo ile deneyin eğer ki sorun kablo kaynaklı değilse muhtemelen batarya değişimi gereklidir. Teknik servise götürmeniz en iyisi olacaktır. İşi bilen insanlara teslim etmek gerekir :)

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet açık kablo vardı elektrik çarptığı için bantlamistik yaklaşık 1.5 yıldır bantlı

E

expert

Guest
Adaptör ile alakali değil batarya bitmiş yada sarj soketi sıkıntıli olabilir artı batarya ya giden yol da sıkıntı olabilir garanti varsa ver servise

Ar-Ge

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bantladığın kısma dikkat et, gerekirse kabloları lehimle. Bağlarken + / - olayına dikkat et yoksa yakarsın.

Bandı sökmeden önce elinde ölçü aleti varsa şarj ucunu kontrol et bak bakalım kaç volt geliyor.
Ona göre bir yol çizelim

E

expert

Guest
Ar-Ge' Alıntı:
Bantladığın kısma dikkat et, gerekirse kabloları lehimle. Bağlarken + / - olayına dikkat et yoksa yakarsın.

Bandı sökmeden önce elinde ölçü aleti varsa şarj ucunu kontrol et bak bakalım kaç volt geliyor.
Ona göre bir yol çizelim
1.5 yıldır kullanıyor adaptörü zaten

Ar-Ge

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kullansın. 1,5 yıl olduğu için diyorum bende zaten kardeş. Bant yapmak çok sağlıklı bir işlem değil.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri