Letgo Üzerinden Dolandırıcılık Çalışması

Dolandırılmadım

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba Dostlar,

Çok uzatmayacağım. Letgo'dan 9.500₺ ye PS5 dijital versiyon ile 2.kumanda satan bir arkadaş vardı ve satma sebebi düğün olduğunu söyledi biz tamam dedik.

sahibinden.com Param Güvende ile alacaktık o ilanı koydu biz ödeme emri başlattık. Sonra o dedi ki hafta sonu vs bazı kişiler problem yaşamış pazartesi halledelim. Ona da tamam dedik ve video istedik. Tam videoyu izlerken bir şey fark ettim ki çektiği konsol cdli idi bunu kendisine ilettiğimde mesajı okudu ve o güzel profil fotoğrafı bende yok oldu.

Başka telefondan numarasını ekledim ve profili duruyordu bende anladım ki bu arkadaş dolandırıcı.
Başka birinin bu durumu yaşamaması için gizliliğe önem vererek adamın Letgo fotolarını ve bana WhatsApp'dan attığı bir fotosunu ekleyeceğim Letgo kullanıcı adını vereceğim;

Letgo adı; Can Sapkao.
Sorun değilse bir de link ekleyeceğim:

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim bir bilgim yok admin doğru kategoriye taşırsa sevinirim.

Ekli dosyalar

• 8286c8e5-5e19-4b28-a0fd-f422a74147bd.jpg
    8286c8e5-5e19-4b28-a0fd-f422a74147bd.jpg
    92.1 KB · Görüntüleme: 31
  • 9cd682ae-9e81-4706-a247-ead52dc99c8b.jpg
    9cd682ae-9e81-4706-a247-ead52dc99c8b.jpg
    54.4 KB · Görüntüleme: 32
  • 9f962611-9979-4b22-87a9-de17ab026409.jpg
    9f962611-9979-4b22-87a9-de17ab026409.jpg
    47.2 KB · Görüntüleme: 30
  • 3fd323b9-923b-49a6-b014-acc4ee140780.jpg
    3fd323b9-923b-49a6-b014-acc4ee140780.jpg
    58.7 KB · Görüntüleme: 31
Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Dolandırılmadım

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İlgileniyorlar ama süreç biraz uzun sürüyor.
Ayrıca dosyada haklılığınızı ispatlayacak deliller olması lazım. (yazışmalar - fotoğraflar vs.)
Kişinin fazlasıyla kanıtı elimde mevcut yüzü, nereden ne tarihte ne kadara aldığına ve sesine dair fakat pek istemiyorum o kadar büyük yerlere şikayet etmeyi zaten küçük bir olay ile ilgileneceklerini sanmıyorum.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Kişinin fazlasıyla kanıtı elimde mevcut yüzü, nereden ne tarihte ne kadara aldığına ve sesine dair fakat pek istemiyorum o kadar büyük yerlere şikayet etmeyi zaten küçük bir olay ile ilgileneceklerini sanmıyorum.
İyiki parayı göndermemişsiniz ozaman. 10k az değil.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,169
Evet, ortada işlem yoksa zaten ilgilenmezler. Çünkü onları ilgilendiren bir aksiyon gerçekleşmemiş.
Zaten ben de konu ile alakalı olduğu için, diğer üyeleri de bilgilendirmek amacıyla yazdım.
Daha önceden sahibinden üzerinden satışını yaptığım bir ürün için THH'ye başvurmuştum.
Heyet, sunduğum detaylı açıklama ve delillere dayanarak benim haklı olduğuma karar vermişti.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Bence başlığı düzeltseniz iyi olur letgodan kaynaklı bir dolandırıcılık var gibi algılanıyor. İkinci bir hususta sahibinden olayını anlamadım.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Param güvende ile bile yarı güvendeyiz ürün gelse bile seri kontrol etmek lazım memleketin bitmiyor dolandırıcısi maşallah

KS

Dolandırılmadım

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bence başlığı düzeltseniz iyi olur letgodan kaynaklı bir dolandırıcılık var gibi algılanıyor. İkinci bir hususta sahibinden olayını anlamadım.
Başlığı Letgo Üzerinden Dolandırıcılık Çalışması olarak değiştirmem doğru olacaktır sanırım size anlamadığınız olayı hemen anlatayım. Şahıs ile letgodan konuştuk alacaktık paranın güvenliği için param güvende sistemini kullanacaktık. Tabi şahıs böyle bir şey yapmasaydı...

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Başlığı Letgo Üzerinden Dolandırıcılık Çalışması olarak değiştirmem doğru olacaktır sanırım size anlamadığınız olayı hemen anlatayım. Şahıs ile letgodan konuştuk alacaktık paranın güvenliği için param güvende sistemini kullanacaktık. Tabi şahıs böyle bir şey yapmasaydı...
Anladım teşekkürler, geçmiş olsun.

favian

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Merhaba çok uzatmayacağım. Letgo'dan 9.500₺ ye PS5 dijital versiyon ile 2.kumanda satan bir arkadaş vardı ve satma sebebi düğün olduğunu söyledi biz tamam dedik. sahibinden.com Param Güvende ile alacaktık o ilanı koydu biz ödeme emri başlattık. Sonra o dedi ki hafta sonu vs bazı kişiler problem yaşamış pazartesi halledelim. Ona da tamam dedik ve video istedik. Tam videoyu izlerken bir şey fark ettim ki çektiği konsol cdli idi bunu kendisine ilettiğimde mesajı okudu ve o güzel profil fotoğrafı bende yok oldu. Başka telefondan numarasını ekledim ve profili duruyordu bende anladım ki bu arkadaş dolandırıcı.
Başka birinin bu durumu yaşamaması için gizliliğe önem vererek adamın Letgo fotolarını ve bana WhatsApp'dan attığı bir fotosunu ekleyeceğim Letgo kullanıcı adını vereceğim;

Letgo adı; Can Sapkao.
Sorun değilse bir de link ekleyeceğim:

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim bir bilgim yok admin doğru kategoriye taşırsa sevinirim.
Bence ne olursa olsun letgo üzerinden dolandırıcılık çalışması diye bir başlık yakışmamış letgoda gerçekten hakkıyla satan insanlar var bunu okuyan insanların letgoya bakış açısı değişebilir yani geçmiş olsun buarada.

KS

Dolandırılmadım

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bence ne olursa olsun letgo üzerinden dolandırıcılık çalışması diye bir başlık yakışmamış letgoda gerçekten hakkıyla satan insanlar var bunu okuyan insanların letgoya bakış açısı değişebilir yani geçmiş olsun buarada.
Bana kalırsa doğru bir başlık sonuç olarak letgo da satış yapan bir kişinin yaptığı bir eylem ve ayrıca bakış açısı değiştirmek değil biraz daha dikkatli davranılması gerekiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri