Yardım Lightshot Steam Sorunu

medium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Lightshot eskiden steamde oyun içi "prt scr" tuşuna basınca ekran hafif kararır ve seçtiğim yerin ekran görüntüsünü alırdım. Şimdi "prt scr" tuşuyla direk tam ekran görüntüsü alıyor ve steam ekran görüntüleri kısmına yedekliyor. Fakat steam ekran görüntüsü alma tuşu f12 de, "prt scr" tuşu ile eskiden seçerek ekran görüntüsü alabilirken şuan neden kullanamıyorum anlamadım. Var mı bi çözüm önerisi olan?

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
812
Kısayol tuşları karışmış olabilir, Steam için "Ayarlar > Oyun İçi > Ekran görüntüsü kısayol tuşları" seçeneğini eski kıyasol tuşuna veya istediğiniz herhangi bir tuşa atayın.

Lighshot'ı ShareX ile tanıştığımdan belli kullanmıyorum o yüzden internette Microsoft topluluğundan bulduğum bir içeriği alıntılıyorum;
  1. Görev çubuğunun sağ alt köşesindeki Lightshot uygulamasına sağ tıkla.
  2. Şimdi Seçenekler / Options'a tıkla.
  3. Seçenekler / Options penceresi altında Kısayol Tuşları / Hotkeys sekmesini aç.
  4. Genel Kısayol Tuşu / General Hotkey 'in yanındaki kutuyu işaretle.
  5. TAMAM / OK 'a tıkla.
Alttaki ekran görüntülerine bakabilirsiniz:

Kaynak:

Tuş atamaların normalse, Windows güncellemelerle beraber kendi ekran alıntı aracını aktifleştirmiş olabilir. Bunun içinde Windows Ayarları (Win + I) > Erişebilirlik > Klavye > "Ekran yakalamayı açmak için Yazdırma ekranı anahtarını kullanın" seçeneğini devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatma ve prt scrn tuşu ile tekrar ekran resmi almayı dene.

KS

medium

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kısayol tuşları karışmış olabilir, Steam için "Ayarlar > Oyun İçi > Ekran görüntüsü kısayol tuşları" seçeneğini eski kıyasol tuşuna veya istediğiniz herhangi bir tuşa atayın.

Lighshot'ı ShareX ile tanıştığımdan belli kullanmıyorum o yüzden internette Microsoft topluluğundan bulduğum bir içeriği alıntılıyorum;

Tuş atamaların normalse, Windows güncellemelerle beraber kendi ekran alıntı aracını aktifleştirmiş olabilir. Bunun içinde Windows Ayarları (Win + I) > Erişebilirlik > Klavye > "Ekran yakalamayı açmak için Yazdırma ekranı anahtarını kullanın" seçeneğini devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatma ve prt scrn tuşu ile tekrar ekran resmi almayı dene.
İlk 2 çözümü işe yaramadı. 3. Çok mantıklı geldi ama o ayar da etkin değilmiş. Oynadığım oyun overwatch 2, belki de oyunla alakalı bi güncelleme olmuştur başka bişi bulamadım çünkü. Şu dediğiniz ShareX i deneyeyim

*Kullandım. Gayet gideri var. İşimi istediğim gibi gördü.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri