Linux'ta İnternet Hızlı Olmasına Rağmen Yanıtlar Yavaş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acerhizm

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arch Linux ve diğer Linux distrolarını denedim. En son Mint denemiştim onda hızım iyiydi. Arch'a geçmek bana daha cazip geldi (kullanış açışından vs..), ondanda Arch distrosuna geçtim ama tek bir sorun var. İnternet hızım testlerde yüksek çıksa da browser çok yavaş yüklüyor siteleri. Discord'da mesajlarım geç gidiyor, emojiler, profil fotoğrafları, paylaşılan fotoğraflar yarım saat sonra yükleniyor çözümü nedir acaba? Gerekir ise sistemimi paylaşabilirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Cvp: Linux'ta İnternet Hızlı Olmasına Rağmen Yanıtlar Yavaş

Linux tabanlı sistemler hakıında pek fikrim yok. Bu yüzden net olarak yardımcı olamayacağım ama linux.org adresini önerebilirim konu açmanız için.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
330
Cvp: Linux'ta İnternet Hızlı Olmasına Rağmen Yanıtlar Yavaş

Hangi DNS kullanıyorsunuz?

Linux Aliskanligi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arch Linux ve diğer Linux distrolarını denedim. En son Mint denemiştim onda hızım iyiydi. Arch'a geçmek bana daha cazip geldi (kullanış açışından vs..), ondanda Arch distrosuna geçtim ama tek bir sorun var. İnternet hızım testlerde yüksek çıksa da browser çok yavaş yüklüyor siteleri. Discord'da mesajlarım geç gidiyor, emojiler, profil fotoğrafları, paylaşılan fotoğraflar yarım saat sonra yükleniyor çözümü nedir acaba? Gerekir ise sistemimi paylaşabilirim.
Wi-Fi kartının ismini söyler misin? Bu durum çoğu zaman sürücülerden kaynaklanır. Bana terminale lsusb yazıp çıktıyı atar mısın?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri