Logitech S120 Hoparlör - Kulaklık Girişi

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Logitech S120 hoparlör almak istiyorum. Hoparlöre kulaklık girişi olduğunu gördüm ve bunun hakkında bir sorum olacak. 

Bu kulaklık girişine telefon kulaklığımı bağlasam mikrofon olarak kullanabilir miyim? Yani hoparlörü normal ses çıkışı kulaklığı ise mikrofon olarak kullanmak istiyorum. Bu hoparlörde bu mevcut mu? 

Teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bu hoparlördeki Jak girişi şu işe yarıyor hoparlör bir Jak gişirini kullandığı için size bir tane sunmak amacıyla uzatılmış kulaklık girişi. Ancak hoparlör harici kullanım olması pek olası değil. Sebebi zaten Hoparlör girişinden bir Jak kablosunu 2 'ye bölmüş oluyorsunuz yani hoparlör olarak tanımlı zaten. Siz ses yazılımınız ayarından bunu Mikrofon olarak tanı diyebilirsiniz örneği Realtek yazılımından ama bu sefer Hoparlörde aynı işlece bürünecek ki bunun sebebi yazdım zaten aslında tek Jak tan veri aldığınız için.

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu hoparlördeki Jak girişi şu işe yarıyor hoparlör bir Jak gişirini kullandığı için size bir tane sunmak amacıyla uzatılmış kulaklık girişi. Ancak hoparlör harici kullanım olması pek olası değil. Sebebi zaten Hoparlör girişinden bir Jak kablosunu 2 'ye bölmüş oluyorsunuz yani hoparlör olarak tanımlı zaten. Siz ses yazılımınız ayarından bunu Mikrofon olarak tanı diyebilirsiniz örneği Realtek yazılımından ama bu sefer Hoparlörde aynı işlece bürünecek ki bunun sebebi yazdım zaten aslında tek Jak tan veri aldığınız için.

Yani şöyle mi olacak; ben bu hoparlöre kulaklığı taktığım zaman hoparlör işlevini kaybedecek sadece taktığım kulaklıktan ses gelecek? 

Eğer böyle olacaksa bu şekilde de olur ama ben kulaklığın mikrofonunu kullanabilecek miyim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hayır kulaklığın mikrofonunu kullanamayacaksınız. Ve hoparlöre taktığınız kulaklık ile hoparlör devre dışı kalmayabilir yani ikisi de çalışabilir yada sadece kulaklık çalışır. Bu ürünün nasıl bir yapı kullandığına bağlı.

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Hayır kulaklığın mikrofonunu kullanamayacaksınız. Ve hoparlöre taktığınız kulaklık ile hoparlör devre dışı kalmayabilir yani ikisi de çalışabilir yada sadece kulaklık çalışır. Bu ürünün nasıl bir yapı kullandığına bağlı.

O zaman almaya gerek yok. 

Peki bu şekilde kullanabileceğim bir hoparlör biliyor musunuz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hem mikrofon hem kulaklık çıkışı sunan bir hoparlör bakmanız gerek. Ben biraz bakarım piyasada var bu tarz ürünler ama neye bakacağınızı biliyorsunuz. Siz bir ürün bulursanız link bırakın ben yorumlarım özellik vs. olarak.

KS

KeshKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Mikrofon çıkışı olan bir hoparlör ile sorun yok dediğim gibi. Hem mikrofon hem hoparlör çıkışı olan bir ürün aldığınızda her türden mikrofonu kullanabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri