Lol Için Düşük Fps

RyuLa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
arkadaşlar, gigabyte a520m matx anakart ryzen 5 5500 işlemci ve powercolor rx6600 ekran kartım var, oyunun başların da lol de 240 fps falan alıyorum ama dakika 20 falan dayandığın da bu fps 130'a kadar düşüyor, bunun nasıl önüne geçebilirim, win11 var herşey güncel, win10 kullandığım zaman da vardı böyle bir durum, ısınma sorunları da yok pc daha 4 aylık incehesap'tan hazır sistem olarak almıştım, bu lol iin intel pc mi daha iyi amd mi? bazı youtubarların pc lere bakıyorum ekran kaydı alıyor dakika 30 falan hiç inmiyor fps

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
399
oyunun başları dediğin dakika olarak mı konum olarakmı şöyle izah ediyim.
Oyun ilk yüklendiğinide etrafta hiç bir hareket yok ve sabitsiniz basede yüksek olması normal yüyüp lane geçince fps oturur zaten rayına fakat oyun ilerledikçe efektler ve kalabalık artacağından dolayı dediğiniz gibi tam savaşların yaşandı dk 20 civarı fps düşüşü normal sayılır

KS

RyuLa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
reis kassadincreed diye bi youtuber var sistemine baktım, i7 8700k ile 1080ti var ekran videosunda bile ilerleyen dk larda fps düşmüyor aşağı, ondaki sistem çok uçuk birşey de değil anlam veremedim işte

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
88
arkadaşlar, gigabyte a520m matx anakart ryzen 5 5500 işlemci ve powercolor rx6600 ekran kartım var, oyunun başların da lol de 240 fps falan alıyorum ama dakika 20 falan dayandığın da bu fps 130'a kadar düşüyor, bunun nasıl önüne geçebilirim, win11 var herşey güncel, win10 kullandığım zaman da vardı böyle bir durum, ısınma sorunları da yok pc daha 4 aylık incehesap'tan hazır sistem olarak almıştım, bu lol iin intel pc mi daha iyi amd mi? bazı youtubarların pc lere bakıyorum ekran kaydı alıyor dakika 30 falan hiç inmiyor fps
Hocam ilerleyen dakikalarda sıcaklıklar aynı mı kalıyor? Stok fan mı kullanıyorsunuz?

Bir de lol'deki bazı sorunların fazla olması sebebiyle girip baktım. Fps'i sınırlı kullanmayı deneyebilirsiniz. Ekranınız örneğin 180 hertz ise 200 fps'e sabitleyin. Sizin fps düşüşü dediğiniz aslında takılmalar olabilir. Özellikle düşük ayarlarda lol çok fazla fps veriyor ve sapıtıyor oyun.

KS

RyuLa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
165hz monitör var 240 sabitlemiştim oyunu, 5500 için stock fan kullanıyorum ama sıcaklık 65 derece falan

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri