Yardım M.2 Ssd'ler Boot Priorityde Gözükmüyor

nles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kingston KC3000 1TB modeline sahibim. Windows 11 kurmakta sorun yaşadığım için MLD M300 500GB yerine kullanmayı planlıyordum. Kargo bugün elime ulaştı taktım ve boot priorityde gözükmüyor M.2 SSD. Kargo gelmeden önce Windows 11'i HDD'ye kurmuştum ve öyle kullanıyordum. Bugün yeni aldığım M.2 SSD'de aynı sorunu yaşadım. Windows ayarlarından depilamaya girdiğimde sahio olduğum M.2 SSD'ler gözüküyor. BIOS sürümünü güncel olduğu halde böyle. USB ile Windows 11 kurarken disk seçmem gerektiğinde M.2 SSD'lerimi seçip kurabiliyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum ama boot priorityde olmadığı için tekrar USB Windows kurulumu çalışıyor. Muhtemelen BIOS'ta bilmediğim bir ayardan dolayı oluyor çünkü 2 tane M.2 SSD BIOS'da Storage kısmında gözüküyor ama boot priorityde ne yaptıysam gözükmüyor. Sadece HDD gözüküyor ve Windows'u kurdurtuyor. Secure Boot kapatıp denedim yine olmadı. Aylardır HDD kullanıyorum bilgisayarda M.2 olmasına rağmen. HDD'ye Windows kurulu iken sorunsuz bir şekilde M.2'ye oyun kurup oynayabiliyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    175.6 KB · Görüntüleme: 3
  • 2.jpg
    2.jpg
    156.6 KB · Görüntüleme: 3

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri